Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jelena Ostapenková - Karolína Plíšková

NBA opustila další legenda. Kariéru ukončil Garnett, nejlépe vydělávající hráč historie

Minneapolis (USA) – Po jednadvaceti sezonách v NBA si řekl dost. Čtyřicetiletý basketbalista Kevin Garnett ukončil velice úspěšnou kariéru, během níž získal v zámořské soutěži titul či na olympiádě vybojoval zlato. Nejvíce času strávil křídelní hráč v Minnesotě, ale zahrál si také v Bostonu a Brooklynu. S celkovým výdělkem přes 330 milionů dolarů (téměř osm miliard korun) mu patří první místo v historickém žebříčku.

Kevin Garnett
zdroj: ČTK/AP

Ligu tak opouští další velké jméno. Po uplynulém ročníku oznámili odchod také Kobe Bryant a Tim Duncan.

Garnett se s NBA rozloučil v pátečním videu na Instagramu. "Jsem prostě jen vděčný člověk. Nikdy jsem si nemyslel, že by mě lidi mohli mít takhle rádi," prohlásil muž, který by se nyní v Minnesotě měl stát členem managementu.

Patnáctinásobný účastník Utkání hvězd a nejužitečnější hráč ligy z roku 2004 se loni po osmi letech vrátil do Minnesoty, kde v roce 1995 odstartoval kariéru a stal se klubovou legendou. V týmu Timberwolves strávil celkem třináct a půl sezony.

V roce 2007 odešel do Bostonu s cílem získat konečně titul a hned o rok později se mu to s Celtics podařilo. V historických tabulkách NBA je Garnett devátý v doskocích (14 662) a sedmnáctý v nastřílených bodech (26 071).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy