Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

NBA odložila kempy a zrušila část přípravy

New York – Vedení NBA kvůli výluce odložilo na neurčito začátek tréninkových kempů a zrušilo úvodních 43 přípravných zápasů naplánovaných před novou sezonou. Začátek dalšího ročníku zámořské basketbalové ligy je v nedohlednu kvůli neúspěšným jednáním hráčů a majitelů klubů o podobě nové kolektivní smlouvy.

Kobe Bryant
zdroj: isifa/EPA autor: Dennis M. Sabangan

Poslední schůzka v polovině září žádný výsledek nepřinesla a termín dalšího jednání nebyl dosud stanoven. V kempech se měli začít basketbalisté včetně českého nováčka v elitní soutěži Jana Veselého chystat na ligu od 3. října. Zrušeny zatím byly přípravné duely, které se měly hrát od 9. do 15. října.

"Bohužel jsme se dostali v kalendáři do bodu, kdy nejsme schopni zahájit tréninkové kempy a musíme odvolat také první týden přípravných zápasů," uvedl zástupce komisionáře NBA Adam Silver s tím, že další kroky budou následovat podle toho, jak to má liga zakotveno. Předchozí kolektivní smlouva vypršela 1. července.

Hlavními překážkami k uzavření nové dohody jsou způsob přerozdělení příjmů ve výši 4,3 miliardy dolarů, nastavení platového stropu nebo podmínky kontraktů. Dosud si hráči mezi sebe rozdělovali 57 procent, což však majitelé chtějí změnit, neboť to jejich kluby táhne ke dnu. Zatím poslední výluka zasáhla NBA v ročníku 1998/99. Tehdy místo tradičních 82 zápasů odehrál každý klub ve zkrácené základní části jen padesát utkání.

Virtus Boloňa nabízí Bryantovi smlouvu i na celou sezonu

Italský basketbalový klub Virtus Boloňa předložil hvězdě NBA Kobemu Bryantovi několik variant možné spolupráce. Pětinásobnému šampionovi zámořské soutěže v dresu Los Angeles Lakers nabízí i smlouvu na celou sezonu na pět milionů eur (přes 123 milionů korun).

Dalšími možnostmi jsou krátkodobá angažmá na jeden či dva měsíce, nebo už dříve zveřejněný návrh, podle kterého by Bryanta platil podle odehraných zápasů. Během tří domácích duelů v úvodu sezony by si třiatřicetiletý basketbalista mohl vydělat v Boloni 800 000 dolarů (14,5 milionu korun) za utkání hrubého.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy