Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
O pohár prezidenta ČTS

NBA ještě ne. Satoranský bude hrát za Barcelonu

Praha - Basketbalový reprezentant Tomáš Satoranský bude hrát za jeden z nejlepších týmů v Evropě Barcelonu. Do kádru španělského mistra přichází jako volný hráč ze Sevilly, za kterou hrál od roku 2009. Po dnešním draftu NBA to potvrdil prezident Washingtonu Wizards Ernie Grunfeld, který vlastní práva na Satoranského pro zámoří. Do NBA tak Satoranský zamíří nejdříve za rok.

Tomáš Satoranský brání Sergia Rodriguese
zdroj: ČTK/AP autor: Petr David Josek

"Tento týden jsme s Tomášem mluvili a udělal basketbalové rozhodnutí. Cítil, že chce hlavně hrát a rozvíjet svoje schopnosti. A to jde nejlépe tím, že bude hrát co nejvíc minut. Proto zůstane v Evropě a bude hrát za skutečně velký tým a jeden z nejlepších v Evropě, a to Barcelonu," prohlásil Grunfeld.

Barcelona příchod Satoranského ještě oficiálně nepotvrdila, ale už dříve španělská média informovala, že je právě katalánský celek nejblíže k angažování českého rozehrávače. Podle Grunfelda by měl Satoranský v Barceloně podepsat dvouletou smlouvu s klauzulí, že mu bude umožněn případný odchod do NBA, kam byl v roce 2012 draftován právě Washingtonem.

Dvaadvacetiletý odchovanec USK Praha v uplynulé sezoně patřil mezi největší hvězdy španělské ligy, když dotáhl Sevillu do čtvrtfinále. V hodnocení užitečnosti byl šestý nejlepší, hrál 31 minut na zápas s průměry 12,4 bodu a 4,6 asistence.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy