Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

NBA bude opět bez Čechů. Veselý údajně míří do Fenerbahce

Istanbul – Tři roky a s největší pravděpodobně dost. Basketbalista Jan Veselý podle tureckých médií končí v NBA a míří do Fenerbahce Istanbul. Ostravskému odchovanci skončila v zámořské soutěži nováčkovská smlouva a je volným hráčem.

Jan Veselý
zdroj: ČTK/AP

Veselý strávil dva a půl roku ve Washingtonu, který ho draftoval v roce 2011 jako sedmého v pořadí. Na jaře ho však vytrejdoval do Denveru. Nyní je volným hráčem a může si vybírat z nabídek. A ty nejzajímavější jsou z Evropy. Už dříve se spekulovalo o zájmu Realu Madrid, nyní zahraniční servery píší hlavně o Fenerbahce.

Turecký šampion, kterého trénuje slavný srbský kouč Željko Obradovič, chce konečně prorazit i v Evropské lize, kde byl nejlépe ve čtvrtfinále, proto nyní posiluje. Již přišel bývalý Veselého spoluhráč z Partizanu Bělehrad Bogdan Bogdanovič či Američané Ricky Hickman a Andrew Goudelock.

Nyní by je měl následovat i Veselý, přičemž dohodu měl sjednat srbský agent Alex Raškovič, který zastupuje i Obradoviče. Právě Srbsko je pro Veselého druhým domovem, proto by ho na angažmá ve Fenerbahce mohla lákat i snadná domluva se srbským trenérem. Podle médií je pro českého reprezentanta připravena smlouva na dva roky s opcí.

Pokud se informace potvrdí, radovat se může i trenér národního týmu Ronen Ginzburg. Ten počítá s Veselým na srpnovou kvalifikaci o mistrovství Evropy, ale jeho zapojení do reprezentace brzdilo právě hledání angažmá a s tím související pojištění.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy