Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Reprezentovat je pro nás nejvíc

Náš úspěch je až neuvěřitelný, míní nymburský Palyza

Osmifinále Ligy mistrů má nymburský basketbal za sebou, utrpěl pouze jedinou porážku. Tým, v jehož dresu hraje křídelník Lukáš Palyza, nyní čeká na čtvrtfinálového soupeře. Podle Palyzy je úspěch Nymburku až neuvěřitelný vzhledem ke skromnějším finančním poměrům klubu.

Lukáš Palyza
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"Je to obrovský úspěch. Když porovnáme, s jakými týmy jsme měli čest, tak je až neuvěřitelné, že Nymburk dokáže z pozice skromnějšího týmu v Lize mistrů, co se týče rozpočtu, vymačkat maximum a předvádět takové výsledky. Nechat za sebou už v první skupině bronzový Dijon, teď jsme za sebou nechali tři opravdu špičkové celky," řekl Palyza.

Nymburk se díky čtvrteční domácí výhře nad Zaragozou 98:78 vyhnul před losem vítězům ostatních skupin Hapoelu Holon, Tenerife a Nižnímu Novgorodu. "Když jsem viděl týmy v té nejlepší osmičce, tak už si nevyberete," prohlásil Palyza.

"Štrasburk má spoustu Američanů a do toho klíčovou roli má Jarda Bohačík. Nemyslím si, že by to byl tým, který by nám extra nevyhovoval, ale na druhou stranu hrajou velmi kvalitně. Karsiyaka je v Turecku v play-off rok co rok a má tam špičkové individuality. Ti borci tam střílejí dvacet bodů na zápas. Nemám tým, který bych si chtěl vybrat," podotkl.

Je nám líto, video expirovalo.
Nymburk jde do "Final eight" Ligy mistrů z první příčky

"Bude to hodně o aktuální formě. Může se to povést s papírově nesilnějším týmem, nebo se můžeme hodně divit s někým, o kterém bychom říkali: 'Jo, toho jsme si hodně přáli.' Je to o tom prvním zápasu. Jestli ho vyhrajeme, tak pak už se může stát cokoliv a může to být obrovský úspěch," řekl Palyza s vyhlídkou na finálový turnaj, který se bude konat od 6. do 9. května.

"Musíme pro to udělat všechno, prohrát první zápas a balit se domů by bylo hodně nešťastné. Při těch našich výkonech a potenciálu, který možná ještě je obrovský, by mě osobně to hodně mrzelo. Doufám, že k tomu nedojde," přál si Palyza postup mezi nejlepší čtyři celky.

Bude podle něj čas vyprázdnit marodku, na které ještě jako poslední zůstává rozehrávač Retin Obasohan, a dobře se nachystat. "Pro nás bude strašně důležité zvládnout sérii utkání v české lize, která nás čekají, a zapracovat na detailech ve hře. Na začátek května to nakulminovat tak, aby forma hráčů i týmová chemie byla top, jak nejlíp umíme. Budeme hrát teď dvakrát třikrát týdně, takže můžeme být v dobrém rytmu," uvedl.

Hráč v hlavní roli

Nymburk si zahrál Final Eight už v říjnu v Aténách, kde ve čtvrtfinále podlehl tamnímu AEK. Palyza přišel do týmu až na začátku prosince z Olomoucka. A v Lize mistrů sehrál velkou roli především ve třetím osmifinálovém duelu v minulém týdnu v bosenském Laktaši proti Bambergu, kde řídil obrat 26 body.

"Filozofie mého přestupu byla, že tým potřebuje rozšířit a zvýšit konkurenci a trošku rozdělit minuty. Šance pro mě se zapojit do týmu a předvádět dobré výkony byla hned a všechno mělo takový postupný progres. Jsem hrozně rád za ten zápas s Bambergem, tam mi to sedlo poslední čtvrtinu. Byla to třešnička na dortu. Já jsem v Německu hrál a vím, co je Bamberg za značku," řekl Palyza.

Využil pak prostor při absencích spoluhráčů a v dalších zápasech nešel pod deset bodů, v tom posledním jich dal osmnáct. "Je to kombinace faktorů, že nám vypadli rozehrávači, někteří kluci se posunuli na rozehru, na křídle bylo více místa a více minut. Bylo to takové postupné a nic na sílu. Tým je po taktické stránce i zkušenostmi vyspělý a dobře organizovaný. Já i jako nově příchozí hráč v půlce sezony jsem moc dobře věděl, co se po mně chce. Tato skupina byla jedna velká výsledková a basketbalová radost," dodal Palyza.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy