Španělská basketbalová liga 2024/2025

Na šestý pokus to vyšlo. Výhru ve WNBA slaví New York

Basketbalistky New Yorku slaví triumf ve finále americké WNBA. O svém triumfu, o který se neúspěšně pokoušely pětkrát na přelomu tisíciletí, rozhodly v pátém finále. V něm New York porazil Minnesotu 67:62 po prodloužení.

Radost basketbalistek New Yorku
zdroj: Reuters

Minnesota vyhrála první čtvrtinu o devět bodů a poté její náskok narostl až na 12 bodů. Domácí hráčky ale ve druhém poločase zabraly a skóre otočily. New York se poté dostal do vedení až o čtyři body, ale zápas nakonec zamířil za stavu 60:60 do prodloužení.

Do něj New York vstoupil sérií 5:0 a triumf definitivně pojistila dvěma úspěšnými trestnými hody deset sekund před koncem prodloužení Breanna Stewartová. Domácí hvězda k výhře přispěla double doublem za 13 bodů a 15 doskoků.

Minnesotě k pátému titulu, kterým by se osamostatnila v čele historického pořadí, nepomohlo ani 22 bodů nejlepší střelkyně zápasu Napheesy Collierové. Nejlepší střelkyní Liberty byla se 17 body Jonquel Jonesová, jenž získala cenu pro nejlepší hráčku finálové série.