Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP v akrobatickém lyžování Finsko (skoky)

Můžu hrát na třech pozicích, umím se přizpůsobit. To týmy v NBA hledají, věří si Krejčí

Za sebou má první a navíc úspěšnou sezonu mezi profesionály a před nadcházejícím draftem NBA si tak zdravě věří. Vít Krejčí, zřejmě největší český basketbalový talent současnosti, se skvěle uvedl ve španělské lize. Díky výkonům v Zaragoze byl také vybrán do nejlepší pětky mladých hráčů.

Vít Krejčí
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

Krejčí prožil ve Španělsku turbulentní sezonu. Ročník byl přerušen kvůli pandemii koronaviru a ACB liga, která je považována za nejlepší evropskou soutěž, se po přestávce dohrává turnajem pro dvanáct týmů ve Valencii. Zaragoza ve skupině B skončila poslední a do Final Four nepostoupila.

"Neměli jsme co ztratit. Před turnajem jsme přišli o tři důležité hráče a měli jsme nejmladší tým na celém turnaji, takže to byla zkušenost pro všechny. Všichni jsme udělali krok dopředu a pomůže nám to v budoucnu," řekl Krejčí.

Je nám líto, video expirovalo.
Krejčího zařadili ve Španělsku do nejlepší pětky hráčů do 22 let

Zaragoza zakončila sezonu páteční porážkou 88:97 s Realem Madrid, Krejčí zaznamenal osm bodů a dva doskoky a dvě asistence. Celkem v první sezoně mezi profesionály odehrál v průměru devět minut za zápas a připsal si 4,1 bodu a 1,3 doskoku.

Výběr do nejlepší mladé pětky Krejčího potěšil

"Přestup do mužů je nejtěžší v kariéře a měl jsem štěstí, že jsem tři roky hrál proti zkušeným chlapům ve čtvrté lize," připomněl Krejčí působení v rezervě Zaragozy. "Plus jsem sbíral zkušenosti v reprezentaci, takže to nebyl tak velký skok," uvedl český reprezentant.

"V první profesionální sezoně jsem nasbíral hodně zkušeností. Měli jsme pár zkušených hráčů, kteří mi ukázali, jak se mentálně připravit na zápas a jak se starat o tělo. Cítím se mnohem víc připravený na mužský basketbal, a to nejen herně, ale i na to, co se děje mimo něj," dodal.

Kromě zkušeností Krejčí získal také ocenění, když byl vybrán do nejlepší pětky mladých hráčů soutěže. "Dozvěděl jsem se to až od spoluhráčů. Ani jsem nevěděl, že jsem byl v okruhu kandidátů. Bylo to tedy velmi milé překvapení, za které jsem moc rád," uvedl Krejčí.

Univerzálnost by měla být jeho výhodou

Věří, že ocenění mu pomůže trochu se zviditelnit před říjnovým draftem NBA. "Ale týmy se dívají i na jiné věci. Navíc draft je za dlouho, takže se snažím o tom nepřemýšlet. Soustředil jsem se na turnaj a abych za sebe nechal mluvit hru," prohlásil Krejčí.

Je přesvědčený, že týmům v NBA má co nabídnout. "Můžu hrát na třech pozicích, umím se přizpůsobit a to je jedna z věcí, co týmy v NBA hledají," poznamenal Krejčí, jenž by v zámořské soutěži mohl navázat na Jiřího Zídka, Jiřího Welsche, Jana Veselého a Tomáše Satoranského, kteří si jako jediní Češi NBA vyzkoušeli.

S největší hvězdou českého basketbalu a hráčem Chicaga Bulls Satoranským bývá Krejčí často srovnáván. "Je neuvěřitelné, že mě srovnávají s jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším českým basketbalistou. Navíc jsem rád, že někoho jako Satyho mám, protože mu můžu kdykoliv zavolat a on mi poradí a pomůže, protože si tím sám prošel," prohlásil Krejčí.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy