MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Můj dům, můj hrad. Ostrava popáté za sebou doma zvítězila, tentokrát nad Pardubicemi

Formu před vlastními příznivci potvrdili v 8. kole nadstavbové části basketbalisté NH Ostrava. Nad Pardubicemi vyhráli 92:76, popáté v řadě doma nezaváhali a upevnili si šesté místo zaručující přímý postup do čtvrtfinále play-off. Pátí Východočeši naopak počtvrté za sebou v lize prohráli. Hvězdami zápasu byli Malik Morgan s Aleksandarem Radukičem, kteří hostující konto zatížili 19 body. První místo v NBL si upevnilo Brno, jež zvítězilo v Děčíně 86:78.

Ostravský basketbalista Oleksandr Belikov
zdroj: NH Ostrava

Brňané na severu Čech vyhráli první čtvrtinu o pět bodů a vedení si udrželi až do konce. "Byl to těžký zápas, protože se tady nehraje dobře, což všichni ví. Děčín má silný tým a pomáhají mu i fanoušci. My jsme si hodně pomohli doskokem a snažili jsme se být precizní v útoku, což nás v posledních střetnutích zlobí," řekl asistent brněnského trenéra Martin Vaněk.

Lídra soutěže nezastavila ani ztráta Viktora Půlpána, který odstoupil ze zdravotních důvodů už po dvou minutách. "Dali jsme tam mladé kluky, kteří zahráli. Měli jsme sice hodně ztrát, ale neustále jsme se drželi vepředu, a to rozhodlo," dodal Vaněk.

Podle trenéra Válečníků Tomáše Grepla hrála důležitou roli v úspěchu soupeře kanadská posila Danilo Djuricic. "Dnes nás porazil Djuricic, který ukázal, proč si ho Brno přivedlo. Do vyrovnané bitvy přinesl něco, co tenhle zápas rozhodlo," uvedl Grepl. "V prvním poločase jsme se Brna drželi bodově, ale brutálně nás zradil náš obranný doskok, kdy soupeř měl druhé i třetí šance. Tohle a faktor Djuricic je důvod toho, proč jsme duel nezvládli výsledkově," dodal.

Dvaadvacetiletý kanadský pivot srbského původu byl spolu s Kameronem Chatmanem nejlepším střelcem hostů, oba dali po 16 bodech. Djuricic navíc přidal šest doskoků, pět pod košem soupeře. Nejpřesnější mušku měl v utkání domácí Ty Nichols, který nastřílel 23 bodů.

Klub z moravské metropole má na prvním místě ale odehráno o zápas více než mistrovský Nymburk, s nímž se ve vzájemném souboji utká příští týden. Čtvrtou pozici si pojistilo Ústí nad Labem, které vyhrálo v Kolíně 96:80.

Ve skupině A2 drží první dvě místa zajišťující postup do osmifinále pražská mužstva USK a Slavia. "Sovy" zvítězily v Hradci Králové 90:81, Slavia po dvou porážkách zabrala a uspěla na palubovce Olomoucka 84:82.

Basketbalová Kooperativa liga mužů – 8. kolo nadstavby:

Skupina A1:
Ostrava – Pardubice 92:76 (23:15, 54:37, 76:53) Nejvíce bodů: Morgan a Radukič 19, Mathon 17 – Neal 18, Rikič 17, Vyoral 15.

Kolín – Ústí nad Labem 80:96 (15:28, 47:51, 71:75) Nejvíce bodů: Mareš 21, Slavinskas 14, Šiška 13 – Svejcar 20, Dailey a Pecka po 16.

Děčín – Brno 78:86 (17:22, 37:42, 54:60) Nejvíce bodů: Nichols 23, Pomikálek 18, M. Svoboda 16 – Djuricic a Chatman po 16, Culpepper 13.

Skupina A2:
Hradec Králové – USK Praha 81:90 (21:23, 42:40, 60:64) Nejvíce bodů: Šturanovič 25, Prskalo 15, Škranc 11 – Pipes 20, Okauru 16, Vlk 14.

Slavia Praha – Olomoucko 84:82 (26:19, 48:39, 65:58) Nejvíce bodů: Dworsky 18, Walton 13, Pumprla 11 – Pipkins a Feštr po 16, Moten a Friday po 14.