Buly - debata expertů

Francouzi po obratu obhájili bronz. Australané dál čekají na medaili z velké akce

Na velkých světových akcích typu mistrovství světa a olympiády dál marně čekají na zisk první medaile. Australané nedotáhli dobře rozehraný duel o třetí místo proti Francii, i když v poločase vedli o devět bodů. Francouzi ale výsledek obrátili a po výhře 67:59 obhájili bronz z roku 2014.

Utkání Francie – Austrálie
zdroj: Reuters autor: JASON LEE

Francouzi ještě ve třetí čtvrtině prohrávali o 15 bodů, ale v závěrečném dějství stejně jako ve čtvrtfinále s pětinásobnými šampiony z USA dokázali skóre otočit. Velkou zásluhu na tom měl Andrew Albicy, jenž v poslední desetiminutovce dal tři trojky. Nejlepším střelcem zápasu byl s 19 body Francouz Nando de Colo.

Francouzi si po bronzu z roku 2014 připsali druhou medaili z mistrovství světa. Australané, které v Pekingu táhl 17 body Joe Ingles, si alespoň po dvou pátých místech vylepšili maximum ze světových šampionátů. Jejich nejlepším výsledkem na olympiádě jsou čtyři čtvrtá místa.

Mistrovství světa basketbalistů v Číně:

O 3. místo (Peking): Francie - Austrálie 67:59 (11:16, 21:30, 42:46)

Nejvíce bodů: De Colo 19, Fournier 16, Albicy, Batum oba 9 - Ingles 17, Mills 15, Kay 9. Fauly: 17:20. Trestné hody: 13/8 - 9/5. Trojky: 9:4. Doskoky: 38:36.