Následuje
Panorama

Srbsko je favoritem, ale tady se na favority sázet nedá, tvrdí Satoranský

Očekával, že Srbsko bude na mistrovství světa hrát o zlato, místo toho se s ním čeští basketbalisté v sobotu utkají o páté místo. Tomáš Satoranský považuje Srby za jeden z nejlepších týmů planety a ti to potvrdili, když porazili celek USA, který tak bude hrát jen o sedmé místo, což je nejhorší umístění zámořského týmu vůbec. Zato Češi bojují o své historické maximum.

Tomáš Satoranský
zdroj: ČTK/AP autor: Ng Han Guan

"Já jsem Srby tipoval na vítěze. Pro mě je to jeden z nejlepších týmů světa, ale tenhle turnaj ukazuje, že se může stát cokoli," řekl Satoranský po výhře nad Polskem 94:84. "Rozhodně se nedá sázet jen na favority. A Srbsko je jasným favoritem," přidal.

"Uděláme všechno pro to, abychom jim to zkomplikovali a ještě vylepšili konec turnaje. Ale zároveň si to chceme užívat, protože tohle už se možná nebude opakovat," připomněl Satoranský, že Češi se naposledy zúčastnili mistrovství ještě jako součást Československa v roce 1982.

Proti Polsku se reprezentace rozjížděla pomalu a bylo znát, že soupeř měl den volna navíc, protože český tým nastoupil hned den po čtvrtfinálové bitvě s Austrálií. "Byli jsme zklamaní, ale zároveň jsme si uvědomovali, co jsme dokázali a že nás ten zápas s Austrálií nesmí tolik vzít," vysvětloval basketbalista Chicaga.

"Hodně věcí bylo proti nám, Blake Schilb hrál opět se zraněným kotníkem, musím mu dát respekt. Je vidět, že ho to bolí, ale chtěl hrát. To zase o tomhle týmu něco říká. Došli jsme si pro vítězství, nechali Ameriku za sebou. To hovoří za vše," řekl jediný český zástupce v NBA.

Reprezentace s Polskem rychle prohrávala o devět bodů, ale otočila skóre, a i když sama v závěru přišla o jedenáctibodový náskok, dokázala zvítězit. "Zaspali jsme trochu začátek, myslím, že bylo vidět, že mají trochu odpočatější nohy, ale bojovností jsme si zase došli pro vítězství," uvedl Satoranský.

"Tenhle tým ukázal morál. Řekli jsme si, že chceme bojovat o nejlepší umístnění českého a československého basketbalu. A to se nám podařilo," přidal. "Myslím, že se zase ukázala týmovost. Je to o tom, že když se nedaří jednomu, je tam druhý, který mu pomůže," prohlásil Satoranský.

Český tým nyní čeká další stěhování a návrat do Pekingu, kde se uskuteční i zápasy o medaile. A i to Satoranský bere jako určité ocenění. "Abych řekl pravdu, už toho cestování mám dost. A to mě tuhle sezonu čeká cestování ještě spousta," konstatoval.

"Musíme ale program respektovat. A budeme pohromadě s těmi nejlepšími týmy, takže už jen to je hezké, je to taková pocta našim výkonům tady. Určitě si to užijeme," přidal Satoranský.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy