Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Je to náročné, ale ještě to tam pošleme a popereme se tady o cokoli, říká Pumprla

Zvláštní pocity prožívali čeští basketbalisté, když sledovali v televizi zápas USA – Brazílie, v němž se rozhodovalo o jejich postupu do čtvrtfinále světového šampionátu. Nakonec to dopadlo dobře a ve středu je čeká Austrálie. "Radost je taková nezvyklá, jak si to člověk neuhraje na hřišti v tu konkrétní chvíli," vysvětloval kapitán týmu Pavel Pumprla, ale hned dodal: "Pocity jsou neskutečné." Utkání s Austrálií můžete sledovat ve středu od 14:50 v přímém přenosu na ČT sport i na webu ctsport.cz.

Pavel Pumprla se zdraví s fanoušky
zdroj: ČTK/Xinhua autor: Xu Chang

Basketbalisté rozhodující zápas sledovali ve společenské místnosti hotelu InterContinent v Šen-Čenu. "Já jsem seděl a rozhlížel se. Koukal jsem se na hodinky, kde mám datum, jestli jsem něco nepopletl, nebo je čínský Nový rok... Odpočítával se konec zápasu, i když v posledních pěti minutách už se nedalo počítat, že by Brazilci proti takovému týmu ještě měli sílu na zvrat. Takové to očekávání, aby mohla konečně propuknout radost," popsal Pumprla, co se dělo za zavřenými dveřmi.

"Je to zvláštní pocit, možná aspoň nebude ta oslava tak bujará, jako by byla po výhře na hřišti. Potřebujeme pošetřit síly, kumuluje se to ohromně, plus cestování, za další dva dny další zápas. Možná bude mít výhodu ten, kdo bude mít víc sil," prohlásil.

Poslechněte si nový díl Basketbal fokus podcastu:

Kapitán českého týmu s úsměvem řekl, že se mu chce trochu spát a už by jel domů. "Ale když je to čtvrtfinále MS, asi to tam ještě pošleme...," vtipkoval Pumprla. "Pocity jsou neskutečné, když jsme u klišé, přidám taky jedno: Ještě tomu úplně nevěříme. Zvlášť když si po zápase člověk říká: Mám se radovat, nemám? A čekáte, vedou Američané o dvacet, bude to stačit? A jo! Už tam jsme."

Pumprla přiznal, že se mu během zápasu honily hlavou různé myšlenky. "Snad si Američani nebudou chtít vybírat soupeře nebo nebudou chtít odpočívat. Člověka napadne cokoli. Sto důvodů, proč by mohli prohrát. Ale pravděpodobnost, že vyhrají, tam byla značná," podotkl.

Ve čtvrtfinále narazí Češi v Šanghaji ve středu na Austrálii. "Upřímně, když jsme si řekli, jestli chceme Austrálii, nebo Francii, shodli jsme se, že je nám to úplně, ale úplně jedno. Tohle je tým, který porazil Američany. Tady ještě neprohráli, o to těžší bude je porazit," prohlásil.

"Uvidíme, s čím se probudíme, ale určitě nechceme přijít do čtvrtfinále odevzdaní, ale připravení se poprat o cokoli. Evidentně se tady v Číně může stát cokoli," řekl český kapitán.

Tažení turnajem je podle něj náročné nejen fyzicky, ale i emočně. "Šli jsme po večeři se Satym (Tomášem Satoranským) po chodbě a koukali na sebe a on říká: 'Taky seš úplně...' No někde. A já: 'Taky.' Zápas s Japonskem částečně, pak s Tureckem, Brazílií, Řeckem je pokaždé play-off zápas. Nevyjde to a můžeme si balit kufry domů," prohlásil Pumprla.

"Ale pokaždé to zatím vyšlo a můžeme se soustředit na něco dalšího. Fakt člověk neví, jestli bude další den doma, v Šanghaji, v Pekingu nebo kde ještě po Číně pojezdíme. Je to neskutečně náročné, ale odměna je tak vysoká. Jsme mezi nejlepšími osmi na světě, to přebije všechno," dodal.

I z Číny vnímá, že v Česku budí basketbal velkou pozornost. "Dostává se to k nám po kouscích, nejvíc přes sociální sítě nebo když napíše někdo ze známých. Nepamatuju si, kdy naposledy kvůli některému sportu všichni psali. Od politiků přes celebrity. Jak nám, tak všeobecně zprávy do světa. Uvědomujeme si aspoň částečně, co to mohlo způsobit. Na jednu stranu je škoda, že tomu nejsme blíž. Samozřejmě by nás to nabíjelo ještě o to víc, ale zpráv se k nám dostane dost," vzkázal.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy