Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maximum pro zdraví

Basketbalisté potvrdili: Na Australany půjdeme bez zraněného Schilba

Čeští basketbalisté řeší problém. Také ve čtvrtfinále mistrovství světa proti Austrálii se totiž budou muset obejít bez křídla Blakea Schilba, který v sobotním utkání proti Brazílii utrpěl výron v kotníku. Podle týmového lékaře nicméně existuje naděje, že by se pětatřicetiletý hráč francouzské Remeše ještě do konce turnaje do hry vrátil. Přímý přenos utkání s Austrálií odvysílá ČT sport a web ctsport.cz ve středu od 15:00.

Zraněný Blake Schilb s Tomášem Satoranským
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Jayne Russell

Schilb ani dnes s týmem netrénoval. "Jeho stav se postupně lepší. Nepotřebuje už berle, tým fyzioterapeutů a masérů dělá maximum. Každopádně letecký přesun, který trval dvě a půl hodiny, samozřejmě tomu kotníku moc neprospěl. Každopádně dneska už zkoušel sedět na rotopedu a zítra zkusíme individuální trénink," řekl lékař Pavel Říman.

Schilbův start proti Austrálii je podle něj nereálný. "Pokud by se nestalo něco extrémně pozitivního během dnešní noci, tak obzvlášť proti velmi fyzicky vyspělým Australanům si nemyslím, že to bude Blake schopen absolvovat. Primární je, aby nedošlo k nějakému dalšímu vážnějšímu poranění," doplnil Říman.

"Uvidíme, jak to bude pokračovat dál. Budeme doufat, že se bude ještě schopen zapojit. Odhaduji to tak na padesát šedesát procent. Bude samozřejmě záležet trošku i na důležitosti zápasu," doplnil Říman.

Basketbal fokus podcast: Mají Češi sílu projít i do semifinále?

Schilb přišel o pondělní duel s Řeckem, po kterém Češi i přes porážku 77:84 díky následnému vítězství USA nad Brazílií slavili postup mezi nejlepších osm týmů turnaje. "První den dva musel chodit o berlích. Víceméně nekulhá, uvidíme, jak to bude pokračovat dál," řekl lékař.

Češi budou hrát ve středu proti Austrálii o postup do semifinále, vítěz narazí na úspěšnější celek z dnešního souboje mezi Španělskem a Polskem. Poražení budou hrát o 5. až 8. místo.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy