Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha

Mladík Peterka míří za angažmá do Milána, zahraje si Euroligu

Pardubice – Basketbalista Martin Peterka si po odchodu z Pardubic významně polepšil, domluvil se na angažmá v italském velkoklubu EA7 Emporio Armani Milán, se kterým si zahraje i Evropskou ligu. Mládežnický reprezentant, jenž byl i v širším výběru A týmu pro kvalifikaci o mistrovství Evropy, je po Tomáši Satoranském a Janu Veselém třetím Čechem, který se představí v novém ročníku prestižní soutěže. Všichni tři navíc budou v jedné skupině. 

Martin Peterka v dresu Pardubic
zdroj: ČTK autor: Zehl Igor

"Pokud bych se dostal v Eurolize na hřiště a zahrál si proti Barceloně s Tomášem nebo Fenerbahce s Honzou, bylo by to přímo skvělé," řekl Peterka. Jeden z největších českých talentů posledních let nastupoval v NBL za Pardubice od šestnácti let. V minulém ročníku měl průměr 20 odehraných minut, 9,1 bodu a pět doskoků na zápas.

Ač podkošový hráč, je devatenáctiletý Peterka také velmi dobrým střelcem z dálky, při trojkových pokusech má úspěšnost 41 procent.  Na loňském mistrovství světa hráčů do 19 let byl nejlepším českým hráčem s průměry 17,8 bodu a 11,5 doskoku na zápas.

Mezi hvězdy turnaje patřil i na mistrovství světa hráčů do 17 let v roce 2012. V létě dokonce zvažoval účast na draftu do NBA, nakonec se však nepřihlásil a dal přednost evropskému angažmá. Vybral si italského šampiona Milán, kde bude muset bojovat o místo například s litevskou hvězdou Linasem Kleizou.

"Trenér Luca Banchi mi říkal, že teď mám jedinečnou příležitost soutěžit s hráči, jakými jsou Kleiza a (Nicoló) Melli, kterou musím stoprocentně využít na každém tréninku," řekl Peterka. Milán je nejúspěšnějším italským celkem v historii, v posledních letech však dlouho čekal na titul, který přišel až v minulé sezoně po 18 letech. Mezi klíčové hráče patří kromě Kleizy také bývalý hráč NBA MarShon Brooks či italský reprezentant amerického původu Daniel Hackett. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy