Miami rozdrtilo šampiony z Milwaukee, Curry se proti Clippers blýskl 45 body

Basketbalisté Miami vstoupili do nového ročníku NBA domácím vítězstvím 137:95 nad obhájci titulu z Milwaukee. Hvězdou čtvrtečního programu byl Stephen Curry, který 45 body zařídil Golden State výhru 115:113 nad Los Angeles Clippers.

Stephen Curry a Damion Lee
zdroj: ČTK/AP

V dresu Miami zazářil především náhradník Tyler Herro, jenž za 24 minut nastřílel 27 bodů včetně čtyř trojek a přidal i šest doskoků a pět asistencí. Stal se tak prvním hráčem Heat za posledních 20 let, který si alespoň 25+5+5 připsal za méně než 25 minut.

Nejlepším střelcem večera se stal Curry, díky němuž nemuselo domácí Golden State mrzet, že prohospodařil náskok 19 bodů. Dvojnásobný nejužitečnější hráč ligy si v úvodní čtvrtině připsal 25 bodů, v posledních dvou minutách se pak postaral o klíčových osm bodů včetně dvou trojek.

Clippers, kterým chyběl po zranění nohy Kawhi Leonard, spoléhali na střelce Paula George s 29 body, 11 doskočenými míči a šesti přihrávkami. Hostujícímu celku nepomohlo ani to, že do dvouciferných čísel se dostala celá základní sestava.

Na nepovedený vstup do sezony bude chtít rychle zapomenout Dallas, jenž podlehl v Atlantě jasně 87:113. Mavericks v utkání stříleli s úspěšností pouhých 33 procent, přičemž základní pětka trefila pouze 17 z 56 pokusů. Hvězdný Luka Dončič se i tak dostal na 18 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí.

Výsledky:

Atlanta - Dallas 113:87, Golden State - LA Clippers 115:113, Miami - Milwaukee 137:95.