Miami a Golden State drží neporazitelnost

New York - Basketbalisté Miami a Golden State vyhráli i třetí zápasy v nové sezoně NBA. Hráči Heat zdolali Toronto 107:102 a jsou jediným neporaženým celkem Východní konference. Warriors v neděli zvítězili v Portlandu 95:90.

Miami - Toronto
zdroj: ČTK/AP

Miami se v létě muselo vypořádat s odchodem LeBrona Jamese a zatím se zdá, že by bez něj floridský celek nemusel postihnout tak velký propad, jak si mnozí mysleli. Na třetí výhře Heat v sezoně se podílel Chris Bosh 21 body a 11 doskoky, Dwyane Wade přidal 19 bodů a také 11 doskoků. Torontu nestačilo 30 bodů DeMara DeRozana. "Kluci vidí, jak musí hrát, abychom byli úspěšní," pochvaloval si trenér šampionů NBA z let 2012 a 2013 Erik Spoelstra. (VIDEO)

Golden State zažívá nejlepší vstup do sezony od roku 1994. V Portlandu ubránili hosté poslední dvě minuty zápasu bez obdrženého bodu a vítězství zařídil 8,7 vteřiny před koncem Klay Thompson, s 29 body nejlepší střelec zápasu. Blazers vzápětí ztratili míč při vyhazování a výhru Warriors pečetil trestnými hody Stephen Curry. Domácí vedl LaMarcus Aldridge s 26 body a 13 doskoky. (VIDEO)

Dalšími neporaženými celky Západní konference jsou Memphis a Houston. Naopak poprvé prohráli Los Angeles Clippers, kteří podlehli Sacramentu 92:98. Clippers promrhali desetibodový náskok ze třetí čtvrtiny a v poslední části netrefili ani jednu trojku z 12 pokusů. Navíc si v obraně nevěděli rady s DeMarcusem Cousinsem, který nasázel 34 bodů a doskočil 17 míčů. Za domácí se k 17 bodům protrápil Blake Griffin, jenž proměnil šest z 20 pokusů z pole. (VIDEO)

Carmelo Anthony dovedl 28 body New York Knicks k výhře nad Charlotte 96:93. Stal se 40. hráčem historie NBA , který překonal hranici 20 tisíc nastřílených bodů. Ve 30 letech se mu to povedlo jako šestému nejmladšímu. (VIDEO)

Výsledky NBA

LA Clippers - Sacramento 92:98, Miami - Toronto 107:102, New York - Charlotte 96:93, Portland - Golden State 90:95.