Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Mezi LeBronem a Barkleym to vře. Už mě nebaví být zticha, říká nový šerif James

Dallas – Napjaté vztahy mezi LeBronem Jamesem z Clevelandu Cavaliers a bývalým hráčem Charlesem Barkleym vyeskalovaly po dalším výpadu televizního komentátora na adresu největší současné hvězdy NBA. Basketbalový analytik si stěžuje na hráčské přestupy Cavaliers, kteří sbírají nejlepší hráče ligy, o které si "král LeBron" řekne. Zároveň Barkley zpochybnil Jamesovu soutěživost i to, že by Clevelandu věřil v plánované obhajobě titulu.

LeBron James v dresu Clevelandu Cavaliers
zdroj: Reuters autor: Derick E. Hingle

"Je nenávistný," řekl James na adresu Barkleyho po další prohře Clevelandu, tentokrát v Dallasu proti místním Mavericks v poměru 97:104. Hvězda Cavaliers se už neudržela a dala do médií najevo, co si o kritice bývalého skvělého hráče na jeho osobu myslí. "Co dělá jeho slova věrohodná? Protože je v televizi?" ptal se po zápase nahlas James.

Barkley se v nedávné minulosti nelichotivě vyjadřoval o Jamesově přístupu ke hře i chování. Zpochybňoval jeho pozici v klubu, jenž přivede jakéhokoliv hráče, o kterého si zřejmě nejlepší hráč současnosti řekne. Posledně si současný analytik stanice TNT rýpl proto, že Cavaliers chtějí dalšího rozehrávače, aby měli reálnou šanci na obhajobu titulu.

"Cleveland Cavaliers mu dali vše, co žádal. Mají nejdražší soupisku v historii NBA. James chtěl v létě J. R. Smitha, vedení ho koupilo. Chtěl Imana Shumperta. Přivedli Kylea Korvera. James je nejlepším hráčem na světě. Chce snad všechny dobré hráče? On nechce s nikým soutěžit? Je přece neskutečným hráčem. Jsou to obhájci titulu," řekl na adresu Jamese i Cavaliers Charles Barkley.

Nebylo to poprvé, co se Barkley ohradil proti Jamesovi. V minulosti se nechal slyšet, že James podle něj nikdy nevstoupí do hvězdné pětice historie NBA, kam patří Michael Jordan, Oscar Robertson, Bill Russell, Kareem Abdul-Jabbar a Wilt Chamberlain. Jamesův přestup do Miami v roce 2010 před návratem do Clevelandu dokonce označil za "punkový odchod".

A co si o tvrdých slovech Barkleyho myslí samotný LeBron? "Nenechám ho zneuctít můj odkaz tímto způsobem," řekl James stanici ESPN.

"Nejsem tím, kdo prohodil někoho oknem. Nikdy jsem neplivl na dítě. Nikdy jsem neměl dluh v Las Vegas. Nikdy jsem neřekl "já nejsem vzorem". Nikdy jsem se neobjevil na víkendovém Utkání hvězd až v neděli, protože jsem se předtím bavil ve Vegas," vrátil úder Barkleymu zase James a připomněl některé z excesů, kterých se bývalý hráč dopustil.

O svém odkazu a zpochybňování jeho role v lize má hvězdný LeBron jasno. "Vše, co jsem udělal pro mou celou kariéru, bylo reprezentovat NBA správným způsobem. Čtrnáct let a žádný průšvih. Hru jsem respektoval," řekl odhodlaně James.

"Pokud chce se mnou mluvit, kalendář zápasů je venku. Ví, do jaké arény přijedu. Neukazuj se na Utkání hvězd, kde mi jen potřeseš rukou a usměješ se na mě," vzkázal Barkleymu na dálku.

Obecná kritika současné hry Cavaliers zesílila poté, co si v lednu hráči Clevelandu připsali osm porážek z patnácti zápasů a leden zakončili negativní statistikou 7-8. Pro Jamese se jedná o první případ od února 2006, kdy zakončil kalendářní měsíc se zápornou bilancí při alespoň deseti odehraných zápasech.

"Už mě nebaví být zticha a nic neříkat. Ve městě je nový šerif," uzavřel "první kolo" ostré slovní výměny LeBron James a naznačil, že už nebude jen nečinně přihlížet, jak ho ostatní kritizují, ale že převezme diskusi do svých rukou.

Zdroj
espn.com, Twitter

Hlavní zprávy