Paralympijský magazín

Memphis zničil Oklahomu nejvyšším rozdílem v historii NBA

Basketbalisté Memphisu porazili 152:79 Oklahomu a vyhráli nejvyšším rozdílem v historii NBA. Dosavadní ligové maximum Miami, které v roce 1991 porazilo 148:80 Cleveland, překonali o pět bodů.

Utkání Memphis - Oklahoma City
zdroj: ČTK/AP

Grizzlies se sice museli obejít bez hvězdného rozehrávače Ja Moranta, ale zápas měli od začátku pod kontrolou. Na doskoky vyhráli 53:28, na asistence 41:14, naopak hostující Thunder stříleli za pouhých 33 procent.

"Dnešní zápas rozhodně neukázal, jakým týmem jsme. To jsme předvedli spíše v těch předchozích," řekl trenér Oklahomy Mark Daigneault, jehož tým v poločase prohrával o 36 bodů. Český reprezentant Vít Krejčí za Thunder nenastoupil.

Memphis táhl Jaren Jackson s 27 body včetně šesti trojek, double double za 18 bodů a 10 doskoků nasbíral španělský nováček Santi Aldama. Nejlepším střelcem hostů byl s 15 body Luguentz Dort.

Phoenix si poradil 114:103 s Detroitem a připsal si už 18. vítězství v řadě, což je nový klubový rekord a zároveň současná nejdelší ligová série. K triumfu Suns dovedli náhradníci Cameron Payne a Cameron Johnson, oba s 19 body.

Phoenix s celkovou bilancí 19-3 vede ligu, když má půl zápasu náskok na druhé Golden State. Proti Pistons vedli až o 18 bodů, soupeř nicméně po třetí části stáhl na šest, takže domácí triumf museli uhájit až v závěru.

Detroit dokonce mohl za stavu 79:82 vyrovnat, ale střela Hamidou Dialla přišla až po limitu. Pistons po osmé porážce za sebou klesli na poslední příčku soutěže. Jejich nejlepším střelcem byl s 34 body a šesti doskočenými míči Jerami Grant.

V atraktivním klání v newyorské Madison Square Garden nakonec uspělo Chicago, jež zdolalo domácí Knicks 119:115. Bulls v duelu vedli až o 21 bodů i díky první části, již ovládli 37:19, celý druhý poločas ale ztratili 50:64.

Vyhrálo i Toronto, které doma využilo absence hvězdného Janise Antetokounmpa a přehrálo Milwaukee 97:93.

Výsledky:

Memphis - Oklahoma City 152:79, New York - Chicago 115:119, Phoenix - Detroit 114:103, Portland - San Antonio 83:114, Toronto - Milwaukee 97:93.