Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Boston College Eagles - Denver Pioneers

Basketbalistkám se před mistrovstvím Evropy zranila Voráčková, ale v týmu zůstává

Obnovila si zranění kotníku, ale na šampionát do Izraele odletí. Křídelnice Veronika Voráčková se zranila ve čtvrtečním zápase se Slovenskem, v konečné dvanáctičlenné nominaci reprezentace basketbalistek pro mistrovství Evropy v Izraeli však zůstala. Z širšího kádru se na šampionát nedostaly pivotka Anežka Kopecká z KP Brno a křídelnice Pamela Effangová z Hradce Králové. Zápasy českého týmu můžete sledovat v přímých přenosech na ČT sport i na ČT sport Plus.

Je nám líto, video expirovalo.
Voráčková se zranila, v českém výběru pro ME ale zůstává

Voráčková si při závěrečném testu proti Slovensku v duelu za zavřenými dveřmi v Praze na Královce podvrkla kotník a poněkolikáté v sezoně si jej pochroumala. Před večerním odletem výpravy do Tel Avivu s týmem netrénovala. Podobně jako u hvězdy mužské reprezentace Tomáše Satoranského při zářijovém ME v Praze bude tým čekat, zda jeho opora zasáhne do turnaje.

"Já si myslím, že to nebyl tak velký úraz, jako měl 'Saty'. V každém případě to není na to, že by teď mohla Veronika skákat a nastoupit, kdybychom hráli dnes. Také netrénovala. Uvidí se den po dni, jak to půjde. Jestli se to podaří hned na první utkání, nebo budeme ve stejné situaci, jako byli muži, a váhat, které utkání je pro nás důležité a v kterém Veroniku nasadíme," řekl asistent trenérky Romany Ptáčkové Petr Treml.

"Samozřejmě, i pro ni je to hrozně těžké, protože by chtěla pomoct a být tam od začátku. Není úplně jednoduché nastoupit, když osm dní nic neděláte, jen cvičíte a máte jít do utkání, v kterém se rozhoduje o všechno," doplnil Treml.

I proto, že situace nevypadá beznadějně, zůstala hráčka USK Praha v kádru. "Pokud jsme se dostali do situace, že je možnost, že nastoupí aspoň v nějakém utkání, tak jsme neváhali a Veroniku jsme vzali. Je důležitou součástí týmu a poté, co jsme bez Julči Reisingerové, tak by to byla další významná ztráta. Pro tým by to bylo hodně těžké. Aspoň nějaká zkušenost je potřeba a věřím, že tu tam Veronika přinese," doplnil Treml.

V kádru je sedmička účastnic minulého kontinentálního šampionátu ve Štrasburku, kde skončily tehdejší svěřenkyně Štefana Svitka poslední v základní skupině s Francií, Ruskem a Chorvatskem, nepostoupily do další fáze do Valencie a obsadily 15. místo. Už šesté ME čeká devětadvacetiletou rozehrávačku Terezu Vyoralovou z USK Praha a na třetí šampionát jede o čtyři roky starší kapitánka Renáta Březinová z italského Valdarna.

Účast z minulého šampionátu si zopakují také rozehrávačky Eliška Hamzová s Natálií Stoupalovou z Žabin Brno, Veronika Šípová s Voráčkovou z USK Praha, Gabriela Andělová z Piešťan. Debutovat naopak budou Kateřina Zeithammerová z Hradce Králové, Simona Sklenářová a Emma Čechová ze Žabin Brno, Petra Holešínská z Gran Canarie a Dominika Paurová z DME Sports Academy ze středoškolského týmu v Daytona Beach.

Do Izraele přicestuje český tým v úterý čtyři hodiny ráno. V základní skupině B se utká na úvod ve čtvrtek od 14:00 SELČ s Itálií, o den později od 11:15 SELČ nastoupí proti Belgii a na závěr v neděli od 17:00 SELČ s domácím Izraelem.

Nominace českých basketbalistek na ME v Tel Avivu a Lublani (15.–25. června):

Rozehrávačky: Eliška Hamzová (Žabiny Brno), Kateřina Zeithammerová (Sokol Hradec Králové), Tereza Vyoralová (ZVVZ USK Praha), Gabriela Andělová (Piešťanské Čajky/SR),

křídelnice: Simona Sklenářová (Žabiny Brno), Veronika Šípová, Veronika Voráčková (obě ZVVZ USK Praha), Petra Holešínská (Gran Canaria/Šp.),

pivotky: Emma Čechová, Natálie Stoupalová (obě Žabiny Brno), Renáta Březinová (Valdarno/It.), Dominika Paurová (DME Sports Academy/USA).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články