Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Německo - Česko

Satoranský: Nebojovali jsme tak, jak jsme měli

Kluž (Rumunsko) – Porážka s hořkou pachutí. Basketbalová reprezentace po prohře s Černou Horou s velkou pravděpodobností přišla o postup do play-off. Lídra Tomáše Satoranského mrzela více než výsledek malá bojovnost týmu, kterému chybí emoce.

Česko - Černá Hora
zdroj: ČBF autor: Václav Mudra

"Brali jsme to tak, že tyhle dva zápasy, hlavně ten s Maďarskem, byly pro nás nejdůležitější. Jenže jsme nebojovali tak, jak jsme měli. Neukázali jsme charakter," prohlásil Satoranský po utkání.

"Neměli jsme žádnou identitu. Řekli jsme si, že to musíme změnit už od začátku zápasu, ale udělali jsme to samé. Bojovali jsme až posledních pět minut. Jsem zklamaný, jak jsme hráli a jak jsme se tu zatím předvedli," uvedl jediný současný český zástupce v NBA.

Tým bez "hajzla"

Podle něj to nebylo v tom, že by nováčci v týmu měli malou sebedůvěru. Problém vidí spíše v tom, že tým je složený z bezkonfliktních typů hráčů, kteří do hry nedávají potřebné emoce a nejsou schopni se pohádat.

"Sebedůvěru nepotřebujete, abyste bojovali. Nemáme prostě v týmu nějakého hajzla. Někoho, kdo by se naštval a, promiňte mi ten výraz, zjebali bychom se v šatně. Tady nikdo takový není. A to je problém," míní Satoranský. "V českém basketu chybí hráči, kteří by si řekli ostřejší věci, ale pak ty emoce ukázali na hřišti. Chybí nám tu balkánská mentalita," dodal.

Je nám líto, video expirovalo.
Černohorci byli nad síly českého týmu

Tým má podle něj na lepší výsledky i přesto, že se musel smířit s absencí opor Jana Veselého, Petra Bendy, Pavla Pumprly, Blakea Schilba či Ondřeje Balvína.

"Jasně, přišli jsme o spoustu talentů, ale to jsme věděli už před turnajem. To ale nebrání tomu, abychom bojovali a ukázali charakter. To můžeme snad i bez talentu. A to jsme v posledních dvou zápasech neudělali," řekl rozehrávač Washingtonu Wizards.

Velmi málo pozitiv

Velkým problémem pro český tým bylo, že neměl pádnou odpověď na silné pivoty soupeřů, což se ukázalo zejména proti Španělsku a Černé Hoře, kterou k výhře táhl Nikola Vučevič. "Pro naše kluky to bylo těžké. Vučevič je hráč NBA, který má v každé sezoně double double na zápas. Je silný, zkoušeli jsme ho zdvojovat, ale v útoku si to předávali a proměňovali volné střely," uvedl Satoranský.

"Ale neházel bych to všechno na pivoty, prostě nemají takovou výšku a zkušenosti, aby s těmito hvězdami mohli soupeřit. Nenašli jsme nic, čím bychom je zastavili. Ztráceli jsme na doskoku a v těchto zápasech je jasné, že se ukáže, kdo nám chybí. Že nám chybí podkošová síla a někdo, kdo udělá dvanáct doskoků na zápas, jako dělal Honza Veselý," připomněl klíčovou absenci.

Připustil, že pozitiv na českých výkonech zatím moc nevidí. "Jediné pozitivum je, že hráči budou mít teď zkušenosti a můžou je pak prodat v kvalifikaci na mistrovství světa. To je jediné, co mě napadá," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy