Následuje
ČT Šumavský skimaraton

Majitel Washingtonu: Nechystáme se Veselého odepsat

Washington – Nejen že Jan Veselý patří v NBA nejhoršímu celku celé soutěže, i za něj nastupuje čím dál tím méně. Nejlepší český basketbalista, loňská pětka draftu, se ze základní sestavy propadl až na chvost lavičky Wizards. Majitel klubu Ted Leonsis se ale Veselého zastává a odmítá názory amerických médií, že by se měl českého hráče zbavit.

Jan Veselý proti New York Knicks
zdroj: Getty Images

"Jan má naši podporu a rozhodně se nechystáme ho odepsat. To mohou snadno udělat média, ale pro nás by nebylo chytré dělat taková unáhlená rozhodnutí," prohlásil Leonsis. "Je třeba podporovat mladé hráče, kteří mají hodně přes dva metry a přitom umějí dobře běhat. Je třeba brát na vědomí, že je to jeho druhá sezona a stále na sobě tvrdě pracuje, aby se zlepšil," dodal.

Zatímco Veselý v závěru své první sezony nastupoval v základní sestavě a začal se prosazovat stále častěji, v novém ročníku se postupně propadl až na konec rotace hráčů a má v průměru dva body a dva doskoky na zápas. Hlavní problém pro Veselého vidí Leonsis v absenci rozehrávače Johna Walla. "Honza Veselý či Trevor Ariza jsou hráči, kterým sedí především rychlá hra do otevřené obrany. Bez Johna Walla jsme museli naši hru zpomalit, a hráči tak musí hrát do plné obrany. To jim tolik nesedí," vysvětlil Leonsis.

Hlavní hvězda týmu Wall nehraje od začátku sezony kvůli únavovému zranění kolena. Původně měl chybět měsíc, ale stále není k dispozici a ani trenér Wittman zatím netuší, kdy bude mít oporu zpět. "Rád bych to řekl, ale opravdu nevím. Moje matka se mě na to každý den ptá a ani jí nemohu říct, kdy bude John zase hrát," řekl kouč Wizards.

Washington vstoupil do sezony dvanácti porážkami v řadě. Aktuálně má bilanci jedné výhry proti třinácti porážkám. Veselý začal na lavičce, brzy se protlačil do základní sestavy, ale trenér Randy Wittman mu postupně přestal dávat prostor, zvláště při vyrovnaném skóre, a Veselý se propadl sestavou. V posledním utkání s New Yorkem odehrál jen necelých šest minut.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy