Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České ragby

Lvice padly i v Řecku a z prvního okna kvalifikace ME tak vyšly bez bodu

Ani v Řecku nedokázal obměněný tým českých basketbalistek uspět. Po domácí úvodní porážce s Německem padly lvice 66:75 i v Řecku. Ve své skupině kvalifikace na mistrovství Evropy 2025, která je seskládána ze všech pořadatelských států, jsou tak po první fázi poslední. Další zápas odehrají reprezentantky příští rok 7. listopadu v Itálii.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Řecko – Česko

Porážce nezabránily ani tři autorky 16 bodů kapitánka Natálie Stoupalová, Julie Pospíšilová a Veronika Voráčková, která měla s devíti asistencemi blízko double double. V týmu Řecka, kterému chyběla zraněné opora Mariella Fasulaová ze Salamanky, zazářila s 20 body nejlepší střelkyně zápasu Eleanna Christinakiová.

Další utkání čekají svěřenkyně trenérky Romany Ptáčková za rok v listopadu v Itálii a v Německu, kterému ve čtvrtek doma podlehly vysoko 41:85.

"S Německem jsme si nastavily laťku hodně nízko a musely jsme ukázat, že dokážeme hrát mnohem líp, ale nepadalo nám to. Střílíme hrozně moc trojek a nemáme nic z bedny," řekla Voráčková.

Zatímco Řecko proměnilo za tři body 12 z 25 pokusů, český tým jen šest z 30. "Paní trenérka nám říkala, že máme moc trojek a potřebujeme i jiné možnosti. Když to tam z ní nepadá, tak nemá význam z ní furt pálit. Měly jsme doskok a zase z toho byly další trojky. Měly jsme to zakončovat vevnitř, ale to se nám bohužel nedařilo," uvedla Voráčková.

Češky se dostaly v úvodu třikrát do vedení díky košům Stoupalové, Voráčkové i trojce Pospíšilové, ale domácí basketbalistky otočily z 5:7 na 11:7. Po 12 sekundách své premiéry v reprezentaci se trefila Karolína Šotolová a dvěma úspěšnými trestnými hody vyrovnala Stoupalová. Řecko však do konce první čtvrtiny uniklo do náskoku 18:11.

Ve druhé desetiminutovce Češky stahovaly ztrátu a otočily z 20:24 na 26:24. Potom ještě vedl výběr trenérky Ptáčkové po trojce Kateřiny Galíčkové 29:28, ale domácí tým odpověděl osmibodovou šňůrou. Do poločasu snížila Kateřina Rokošová z dálky na 34:37.

Ve třetí čtvrtině Češky po pěti bodech Stoupalové v rychlém sledu vyrovnaly na 42:42, ale trojkou odmítla obrat ve skóre Christinakiová. Mezi 25. a 27. minutou získalo Řecko desetibodovou šňůrou vedení 56:44. Pod dvouciferný rozdíl dostala stav nejdříve trojkou Stoupalová a košem s proměněným trestným hodem Gabriela Andělová.

V závěrečné čtvrtině se český tým třikrát přiblížil na rozdíl pěti bodů, domácí basketbalistky si ale výhru pohlídaly. Oproti duelu s Německem podaly Češky zlepšený výkon. "Určitě tam byl s Němkami respekt, že přijely s týmem plným hvězd. Řekly jsme si, kde byl problém. Nechci to úplně rozmazávat. Doufám, že jsme vypadaly líp," řekla Voráčková.

Řecko - Česko 75:66 (18:11, 37:34, 61:52)

Nejvíce bodů Řecka: Christinakiová 20, Stamolampruová 15, Spanuová 13.

Sestava a body Česka: Pospíšilová, Stoupalová, Voráčková všechny po 16, G. Andělová 5, Čechová - Šotolová 5, Galíčková, Rokošová po 3, Zeithammerová 2, Kopecká, Malíková.

Fauly: 16:18. Trestné hody: 19/11 - 15/12. Trojky: 12:6. Doskoky: 34:57.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články