Loňské zklamání zapomenuto. Basketbalisté Severní Karolíny dosáhli na titul v NCAA

Phoenix (USA) - Basketbalisté Severní Karolíny získali pošesté v historii titul v americké univerzitní lize NCAA. Tar Heels porazili ve finále prestižní soutěže ve Phoenixu po obratu v závěru mužstvo Gonzaga Bulldogs 71:65 a dali zapomenout na zklamání z loňska, kdy v souboji o titul přišli o vítězství nad Villanovou trojkou v poslední sekundě.

Basketbalisté Severní Karolíny v utkání s Gonzagou
zdroj: ČT4 autor: hris Steppig/NCAA Photos/Pool Photo via USA TODAY

Někdejší univerzitu legendy NBA Michaela Jordana dovedl při jedenáctém finálovém startu v historii k triumfu rozehrávač Joel Berry, který nastřílel navzdory poraněnému kotníku 22 bodů. Navíc byl vyhlášen nejlepším hráčem Final Four.

Potřetí se z triumfu radoval trenér Roy Williams. S šesti tituly patří týmu North Carolina Tar Heels třetí místo v historických tabulkách univerzitní ligy. Více trofejí mají ve sbírce jen slavná UCLA (11) a Kentucky (8).