Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
Utkání hvězd 2. ligy 2025

Lillard v NBA čtyřiceti třemi body zaskočil za zraněného Antetokounmpa

Čtyřicet tři bodů nasbíral v NBA v utkání Milwaukee proti Philadelphii rozehrávač Damian Lillard. Posunul si tak sezonní maximum a dovedl své Bucks k vítězství 135:127. Při absenci zraněného Giannise Antetokounmpa přidal ještě osm doskoků i asistencí. 

Damian Lillard
zdroj: Reuters

Hostující Sixers vedl s 39 body Tyrese Maxey, sedmadvacet přidal Joel Embiid a po zápase přiznal, že s problémovým kolenem možná bude muset na další operaci.

Bývalý nejužitečnější hráč ligy Embiid, olympijský vítěz z loňských Her v Paříži a držitel ocenění MVP v NBA za ročník 2022/23, si poranil koleno loni v lednu. V neděli odehrál teprve šestnáctý zápas v sezoně, k sedmadvaceti bodům přidal 12 doskoků a šest asistencí.

Basketbalisté Houstonu zdolali Toronto 94:87 a ukončili sérii šesti porážek. Ve čtvrté minutě ale Rockets přišli o tureckého pivota Alperena Senguna, kterého vyřadila bolavá záda. Příležitosti se chopil Jock Landale a připsal si první double double v ročníku za 11 bodů a 10 doskoků.

Výhru Detroitu 112:102 nad Charlotte řídil rozehrávač Cade Cunningham, jenž předvedl osmý triple double v sezoně a desátý v kariéře: zastavil se na 19 bodech, deseti doskocích a 12 asistencích. Pistons se posunuli na šesté místo ve Východní konferenci, v play-off byli naposledy v roce 2019.

Výsledky NBA:

Detroit – Charlotte 112:102, Houston – Toronto 94:87, Milwaukee – Philadelphia 135:127.

Zdroj
ČT sport, ČTK, NBA

Hlavní zprávy

Nejčtenější články