Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Ligu basketbalistek místo Nymburka oživí Chomutov

Ženskou basketbalovou ligu si v příští sezoně místo Nymburka zahraje Chomutov, který od středočeského celku získal licenci. Středočešky v nejvyšší soutěži končí, nedohodly se totiž s tamním mužským klubem na další spolupráci.

Basketbalistky Nymburka
zdroj: ČTK/Kubeš Slavomír

Chomutovské basketbalistky si v uplynulé sezoně suverénně zajistily postup do druhé nejvyšší soutěže, ale nakonec zamíří až do ŽBL. "Že máme ambice dostat se v blízkých letech do nejvyšší soutěže, se v basketbalových kruzích ví. Vzhledem ke kvalitě našich juniorských týmů je to dokonce nezbytné, chceme-li udržet odchovance v Chomutově," uvedl jednatel klubu Petr Drobný.

"Proto když se Nymburk rozhodl v ŽBL nepokračovat, byli jsme mezi oslovenými. Po zralé úvaze jsme se rozhodli nabídku na převedení licence přijmout. Družstvo už máme z větší části pohromadě, současně pracujeme na finančním pokrytí sezony," dodal funkcionář.

Tým povede trenér Tomáš Eisner, současný kouč chomutovských kadetek a juniorek. Právě hráčky přecházející z mládeže mezi dospělé by měly tvořit základ týmu. Klub také oslovil dvě hráčky současného ženského týmu a několik basketbalistek přejde z Nymburka.

Nejvyšší soutěž se v Chomutově hrála zatím pouze v sezoně 2005/2006, kdy tam působil Basket Slovanka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy