Studio Time Out

Levhartice zvládly závěrečnou přestřelku, Hradecké Lvice si poradily s Brnem

Navzdory lepší vzájemné bilanci v letošní sezoně nenalezly hráčky KP Brna v úvodním utkání čtvrtfinálové série s Hradcem Králové recept k úspěchu. Na domácí palubovce podlehly Východočeškám 59:72. Čtvrtfinálová série rovněž odstartovala mezi Chomutovem a Slávií. Závěrečná přestřelka dopadla lépe pro Chomutovské Levhartice, které zvítězily 66:63.

Hradec Králové v ligové sezoně prohrál oba zápasy s Královým Polem, ale před týdnem ve své hale deklasoval výrazně obměněný tým soupeřek v semifinále Federálního poháru a nyní v Brně na to navázal. Soupeřky ani jednou nepustil do vedení, o zisk prvního bodu se zasloužila zejména autorka jedenatřiceti bodů Pamela-Therese Effangová. Domácí Anežka Kopecká zaznamenala double double za jedenáct bodů a dvanáct doskoků.

K výhře Žabin přispěly Natálie Stoupalová a Nikolina Kneževičová sedmnácti body, Elissa Cunaneová přidala čtrnáct bodů a dvanáct doskoků.

Chomutov už v prvním poločase prohrával o 16 bodů (16:32), ale postupně se vrátil do hry. V poslední části vyrovnal a čtyři a půl minuty před koncem zápasu šel po trojce kapitánky Michaely Krejzové poprvé do vedení, které už nepustil. V této sezoně i třetí vzájemný zápas skončil vítězstvím domácího týmu. Nejlepší chomutovskou střelkyní byla se 17 body Najai Wynnová-Pollardová, Monika Satoranská přidala po jedenácti bodech i doskocích, v pražském dresu dvouciferně skórovala jen exreprezentantka Kateřina Suchanová, autorka devatenácti bodů.

Série hrané na tři vítězství budou pokračovat v halách soupeřů v úterý a ve středu.