Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

Lakers zkolabovali v New Yorku, když pustili vedení o 11 bodů

Los Angeles Lakers prohráli 123:124 v New Yorku, když nezvládli koncovku. Ještě tři minuty před koncem vedli o jedenáct bodů, ale závěr prohráli 1:13. Selhala i hlavní opora týmu LeBron James, který minul poslední čtyři střely a v závěru se nechal zblokovat Mariem Hezonjou.

LeBron James
zdroj: USA Today Sports autor: Matt Marton

"Prostě nedal své střely. Kdybych tvrdil, že hráč jako James nedal koš kvůli mně, byl bych za blbce," řekl Hezonja skromně. "Samozřejmě mě to štve, protože jsem bojovník a nemám rád porážky. Ale jak my, tak New York už jsme stejně mimo play-off," připomněl James.

James, který v utkání zaznamenal 33 bodů, osm asistencí a šest doskoků, tři a půl minuty před koncem zvýšil na rozdíl 11 bodů. Pak se ale New York sebral a po osmi porážkách v řadě zvítězil. Emmanuel Mudiay ho táhl 28 body a osmi asistencemi.

Velkou přestřelku hvězd vidělo Milwaukee, kde si domácí Giannis Antetokounmpo vytvořil 52 body nový osobní rekord. K tomu přidal i 16 doskoků a sedm asistencí. Lídrovi soutěže to ale na vítězství nad Philadelphií stejně nestačilo.

Sixers nasměroval k výhře 130:125 Joel Embiid, který si připsal 40 bodů a 15 doskoků. Jimmy Butler přidal 27 bodů. "Giannis nás táhl celý zápas, ale bohužel jsme mu nedokázali pomoct, aby ve svém nejlepším zápase mohl slavit vítězství," mrzelo Khrise Middletona.

K Milwaukee se v čele tabulky mohlo přiblížit Toronto, ale rovněž prohrálo, když podlehlo Detroitu 107:110. Nepomohlo ani 33 bodů Kawhiho Leonarda. Za vítěze nasbíral 15 bodů a 17 doskoků Andre Drummond a stal se prvním hráčem v historii, který ve čtyřech různých sezonách pokořil hranice 1000 bodů, 1000 doskoků, 100 bloků a 100 získaných míčů.

Výhru Los Angeles Clippers nad Brooklynem 119:116 přinesla těžká trojka Loua Williamse s klaksonem přes obránce vystřelená dva metry za čárou. Jeden z nejlepších náhradníků soutěže nastřílel 25 bodů a zachránil svůj tým, který v poslední minutě promrhal desetibodové vedení.

Houston porazil Minnesotu 117:102. Nejlepšího střelce soutěže Jamese Hardena zastínil Chris Paul, který trefil šest trojek a celkem zaznamenal 25 bodů a 10 asistencí. Harden měl 20 bodů a 10 asistencí.

V důležitém souboji o play-off Miami vyhrálo 93:75 nad Charlotte a na osmém místě Východní konference mu odskočilo na rozdíl dvou výher. Mezi nimi je ještě Orlando. Šlo o utkání s nejnižším skóre v celé sezoně, když oba celky daly dohromady jen 168 bodů.

Výsledky NBA:

Detroit - Toronto 110:107, Houston - Minnesota 117:102, LA Clippers - Brooklyn 119:116, Miami - Charlotte 93:75, Milwaukee - Philadelphia 125:130, New York - LA Lakers 124:123, Orlando - Atlanta 101:91, Sacramento - Chicago 129:102.