Následuje
VK Ostrava - Kladno volejbal cz

Lakers se po další výhře nad Denverem přiblížili finále NBA

Los Angeles - Basketbalisty Los Angeles Lakers dělí jediná výhra od postupu do finále play-off NBA. V pátém utkání semifinále doma porazili Denver 103:94, a ujali se tak v sérii vedení 3:2 na zápasy. O důležitém vítězství rozhodli v závěrečné čtvrtině, kterou vyhráli o devět bodů, stejně jako celé utkání. Ze strany Lakers tentokráte šlo především o kolektivní dílo. Kobe Bryant zaznamenal na sebe pouhých 22 bodů, vydatně mu však asistovali Lamar Odom, který dal 19 bodů a doskočil 14 míčů, a také Paul Gasol, autor 14 bodů a deseti doskoků. Šestý zápas se hraje v noci z pátku na sobotu v Denveru, kde Lakers ve čtvrtém utkání prohráli o 19 bodů.

"Dnes jsem změnil způsob hry. V předchozím průběhu série mě dobře bránili, tak jsem chtěl dnes být spíše vábničkou a dělat prostor pro spoluhráče," vysvětlil Bryant, který si připsal i osm asistencí.

Všichni tři byli rovněž klíčovými postavami Lakers v poslední čtvrtině. Předchozí tři části skončily vždy vyrovnaným skóre, což se v play-off stalo teprve počtvrté v historii, ovšem závěrečnou pasáž začali domácí jedenáctibodovou šňůrou. Hosté sice ještě snížili, ale získané manko již nedohnali.

Denveru nepomohlo ani 31 bodů hvězdy Carmela Anthonyho

Hvězda Denveru Carmelo Antony sice zářil, oproti minulému zápasu mu však příliš nepomohli spoluhráči. Další opory Kenyon Martin a Chauncey Billups se na celkovém skóre podíleli každý 12 body.

Lakers tak potvrdili, že se jim v klíčovém pátém utkání daří. Pokud byla série vyrovnaná 2:2, tak jako tomu bylo i tentokráte, ještě nikdy v historii pátý zápas neprohráli, a naopak 20 duelů vyhráli. Za posledních 40 let pak neprohráli sérii, ve které se ujali vedení 3:2.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy