Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Sport 1972

Lakers před halou odhalili první ze tří soch zesnulé klubové legendy Kobeho Bryanta

Před halou Los Angeles Lakers byla odhalena socha zesnulé basketbalové hvězdy Kobeho Bryanta. Podle agentury AP klub v budoucnu uctí památku pětinásobného vítěze NBA ještě dalšími dvěma podobiznami.

Socha Kobeho Bryanta
zdroj: USA Today Sports autor: Jason Parkhurst

První Bryantova socha měří šest metrů a znázorňuje nejlepšího střelce v historii Lakers v bílém dresu s číslem osm, jak se vztyčeným ukazováčkem odchází ze hřiště poté, co v lednu 2006 nastřílel Torontu 81 bodů.

Chystaná druhá socha bude mít dres s číslem 24, ve kterém Bryant nastupoval ve druhé polovině kariéry. Třetí doplní vyobrazení dcery Gianny, která spolu s otcem tragicky zahynula při nehodě helikoptéry v roce 2020.

"Myslím na Kobeho neustále a on i Gigi mi chybí víc, než jde slovy popsat. Ale dnes mám radost," uvedla majitelka klubu Jeanie Bussová.

Vedle ní se ceremoniálu zúčastnila vdova po Bryantovi Vanessa, legendární Kareem Abdul-Jabbar nebo dlouholetý kouč Lakers Phil Jackson.

Bryant je sedmým členem Lakers, který má před halou sochu. Před ním klub podobně uctil bývalé hráče Abdula-Jabbara, Jerryho Westa, Elgina Baylora, Shaquillea O'Neala a Magica Johnsona a hlasatele Chicka Hearna.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články