Lakers porazili v prestižním duelu "těžkých vah" Boston

New York - Basketbalisté Los Angeles Lakers porazili v duelu dvou nejúspěšnějších týmů historie NBA Boston 97:94. Ve vyrovnaném utkání se celkem čtrnáctkrát změnilo vedení, které nakonec zůstalo na domácí straně. Celtics přitom ještě na začátku poslední minuty vedli. Už popáté v řadě prohráli New York Knicks, kteří na vlastní palubovce podlehli Philadelphii 94:106.

Lakers lépe začali a brzy vedli až o 15 bodů, Boston se ale vrátil do zápasu ve třetí čtvrtině, v níž minul pouze tři ze 16 střel z pole. Dvě minuty a 41 sekund před koncem vedli Celtics po trojce Raye Allena o pět bodů. Ve zbytku utkání už ale skórovali pouze Lakers.

Skóre překlopil Kobe Bryant 41 vteřin před koncem, poslední koš dal pivot Andrew Bynum, na kterého domácí rozehráli nečekaně svoji akci po oddechovém čase. "S tím přišel Kobe, že poslední útok zahrajeme na mě. Řekl, že Celtics nebudou vědět, co dělat, což nám určitě vyšlo," řekl Bynum.

Celtics pak měli 15 vteřin na vyrovnání, ale přes dobrou obranu Lakers se neprosadili. Celá základní pětka Celtics se přitom dostala do dvouciferných čísel, statistiky hostů vedl Rajon Rondo s 24 body a 10 asistencemi. Bryant dal 26 bodů, Bynum přidal dvacet a k tomu 14 doskoků.

V poločase utkání s Philadelphií ztráceli newyorští Knicks jen dva body, ale třetí čtvrtinu Sixers ovládli 38:24 a domácí už se na obrat nezmohli. Tým vítězů táhli Lou Williams s 28 body a Evan Turner s 24 body a 15 doskoky. Za domácí nasbíral 22 bodů a devět doskoků Carmelo Anthony, 14 bodů a sedm asistencí si připsal Jeremy Lin, který však trefil pouze pět z 18 střel a ztratil šest míčů.

Výsledky nedělních zápasů:

Cleveland - Houston 118:107, Denver - Memphis 91:94, LA Clippers - Golden State 93:97, LA Lakers - Boston 97:94, New York - Philadelphia 94:106, Orlando - Indiana 107:94, Toronto - Milwaukee 99:105, Sacramento - Atlanta 99:106.