Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Plzeň

Lakers porazili Orlando opět v prodloužení a v sérii vedou 3:1

Orlando - Finálová série NBA se už podruhé rozhodovala až v prodloužení a i tentokrát zvládli dramatickou koncovku lépe basketbalisté Los Angeles Lakers. Čtvrteční čtvrtý zápas v Orlandu vyhráli 99:91, v sérii vedou 3:1 a v neděli v noci už mohou slavit svůj 15. triumf. Hrát se ale bude znovu v Orlandu. Ke třetí výhře vedl Lakers opět Kobe Bryant, autor 32 bodů a sedmi doskoků. V domácím týmu byl nejlepší Turek Hedo Turkoglu s 25 body.

Čtvrtý zápas se přitom pro Lakers nevyvíjel dobře. V polovině prohrávali o dvanáct bodů a úspěšnost střelby z pole měli jen 33 procent. Orlando nebude na zápas vzpomínat v nejlepším, protože 11 sekund před koncem normální hrací doby za stavu 87:84 měl velkou šanci rozhodnout o výhře Dwight Howard, ale neproměnil dva trestné hody. "Prostě jsem to netrefil. Přitom jsem šestky trénoval, ale teď mi tam nepadaly," řekla hvězda domácího týmu. "Ale neměl bych být kvůli tomu skleslý. Myslím, že i tak jsem odehrál dobrý zápas. A šestky jsem neproměnil nejen já, ale i ostatní," dodal.

Porážku pak odvrátil necelých pět sekund před koncem Derek Fisher, když tříbodovým košem srovnal na 87:87. V prodloužení další střelou z dálky strhl vedení na stranu Lakers. Domácí v nastaveném čase zaznamenali pouhé čtyři body.

Dvě prodloužení ve finále zaznamenala NBA naposledy v roce 1984, kdy hráli Lakers s Bostonem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy