Krejčí se Satoranským nastříleli po devíti bodech, ale oba prohráli. Durant se blýskl triple doublem

Oba nastoupili v základních sestavách, shodně nasázeli devět bodů, ale jejich týmy si připsaly v NBA další porážku. Tomáš Satoranský ani Vít Krejčí nezabránili devíti body dalšímu nezdaru Washingtonu, respektive Oklahomy. Krejčí při vysoké prohře v Utahu 101:137 odehrál za Thunder 34 minut a přidal i po šesti doskocích a asistencích. Satoranský za 25 a půl minuty trefil čtyři z pěti střel, k tomu zaznamenal pět finálních přihrávek, ale Wizards podlehli domácí Atlantě 103:118.

Vít Krejčí
zdroj: Reuters autor: Chris Nicoll

Wizards ještě v poločase zaostávali o pouhé dva body. Za třetí část ale nastříleli jen 18 bodů, náskok Atlanty narostl až na 19 a bylo rozhodnuto. Satoranský coby rozehrávač podporoval nejlepšího spoluhráče Kristapse Porzingise, který si připsal 26 bodů a 18 doskoků.

"Porazil nás Trae Young. Díky němu nám dokázali tolik odskočit," uvedl autor 12 bodů Corey Kispert. Rozehrávač Atlanty zaznamenal 30 bodů, přičemž mimo jiné proměnil 11 z 12 šestek, a k nim přidal 11 asistencí. V této sezoně to byl s bilancí alespoň 30+10 jeho dvacátý duel, žádný jiný hráč jich tolik neodehrál.

Youngovi sekundoval Danilo Gallinari s 26 body a 10 doskoky, 19 bodů přidal Clint Capela a 18 Bogdan Bogdanovič. Hawks mají jistotu předkola play-off a ještě ve Východní konferenci bojují o sedmou příčku, Wizards jsou ze hry a čekají je v této sezoně už jen dva zápasy.

Oklahoma už také dávno ztratila šanci na vyřazovací boje a v Utahu proti výrazně zkušenějšímu soupeři prohrávali Thunder v jednu chvíli až o 41 bodů. Krejčí proměnil čtyři z devíti střel včetně jedné trojky ze čtyř pokusů, ale nasbíral také pět faulů.

Jazz si došli pro pohodové vítězství a až na Jareda Butlera nikdo nemusel odehrát ani 30 minut. Lídry pátého týmu Západní konference byli Bojan Bogdanovič s 27 body či Rudy Gobert s 20 body a 10 doskoky, za Thunder nastřílel Jaylen Hoard 23 bodů včetně pěti trojek.

Šanci na sedmé místo Východní konference drží vedle Atlanty rovněž Brooklyn, který i díky triple doublu Kevina Duranta porazil New York Knicks 110:98. Durant zaznamenal 32 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků.

"Víme, jak moc fanoušci Knicks nemají rádi mě nebo Kyrieho (spoluhráče Irvinga) za to, že jsme kdysi nepřestoupili k nim, ale právě k Nets. Určitá rivalita je cítit," podotkl Durant, jenž 23 bodů nastřílel ve druhém poločase. Jeho celek dotáhl ztrátu 21 bodů, poslední čtvrtinu ovládl jasně 38:16.

Důležitý triumf v boji o druhou příčku ve Východní konferenci zaznamenal Boston, jenž vyhrál v hale Chicaga 117:94. Celtics vybojovali 50. vítězství v sezoně, o jednu výhru méně mají Milwaukee a Philadelphia, kterým zbývá odehrát tři zápasy, zatímco Bostonu dva.

Na padesátý triumf dosáhl také Dallas, jenž i díky 26 bodům, 14 doskokům a osmi asistencím Luky Dončiče vyhrál v Detroitu 131:113. Mavericks se v Západní konferenci dotáhli na třetí Golden State, které má zápas k dobru. Phoenix, jenž už má dávno jistotu první příčky, prohrál v hale Los Angeles Clippers 109:113.

Výsledky NBA:

Atlanta - Washington 118:103 (za hosty Satoranský 9 bodů, 5 asistencí, 1 doskok), Chicago - Boston 94:117, Detroit - Dallas 113:131, LA Clippers - Phoenix 113:109, New York - Brooklyn 98:110, Utah - Oklahoma City 137:101 (za hosty Krejčí 9 bodů, 6 asistencí, 6 doskoků).