Golf Time

Krejčí patřil k tahounům Oklahomy při výhře nad lídrem NBA Phoenixem

Vít Krejčí odehrál jedno ze svých nejlepších utkání v NBA, když pomohl týmu Oklahoma City Thunder porazit lídra soutěže Phoenix jasně 117:96. S 37 minutami byl nejvytíženějším hráčem domácích, s 11 body jen těsně zaostal za svým maximem, to si ale vytvořil osmi asistencemi. Přidal také šest doskoků. Druhý Čech v soutěži Tomáš Satoranský s Washingtonem prohrál vysoko 102:144 s Bostonem, za 20 minut nasbíral 7 bodů, doskok a 7 asistencí.

Vít Krejčí v utkání s Phoenixem
zdroj: USA Today Sports autor: Alonzo Adams

Krejčí měl potřetí za sebou nejvíce minut z týmu a poprvé i nejvíce vystřelených pokusů, a to patnáct. Minul sice všech pět trojek, ale pětkrát se prosadil za dva body po nájezdech včetně smeče po brejku.

Jako rozehrávač hnal tým do rychlých protiútoků, po nichž sbíral i asistence. Obrana Phoenixu měla s jeho pohybem velké problémy. Stejně jako se Srbem Aleksejem Pokuševským, který si připsal první triple double za 17 bodů, 10 doskoků a 12 asistencí.

"Měli jsme mnoho skvělých brejků po ziscích a doskocích. To nám dodávalo sebedůvěru. Byl to z naší strany skvělý basketbal," pochvaloval si autor 17 bodů Aaron Wiggins.

"Byl to z naší strany basketbal vysoké kvality. Hráči ukázali, jací jsou to bojovníci, a tvrdě dřeli po celých 48 minut," dodal kouč Thunder Mark Daigneault.

Zatímco Oklahoma hrála jeden z nejlepších zápasů v sezoně, Washington se naopak trápil. Boston s vidinou možnosti posunu na druhou příčku Východní konference předváděl skvělý ofenzivní basketbal a 39 asistencemi si vytvořil nové sezonní maximum.

"K tomu hráli i velmi dobře v obraně. My naopak byli statičtí a nepohybovali jsme se dobře s míčem. Těžko jsme se dostávali ke střelám," připustil Kentavious Caldwell-Pope, se 17 body nejlepší střelec Wizards.

Na tři koše mu nahrál Satoranský, který dobře najížděl a nacházel volné spoluhráče. Dvakrát z nájezdu i sám zakončil a proměnil i tři trestné hody.

V čele Východní konference zůstalo Miami po výhře 114:109 nad Torontem a má před Bostonem náskok dvou výher.

Milwaukee je po prohře 12:118 s Dallasem těsně třetí, dotáhla se na něj ale Philadelphia, jež zvítězila nad Clevelandem 112:108 a zajistila si účast v play-off.

Sixers za výhrou táhl opět Joel Embiid, nasbíral 44 bodů a 17 doskoků. James Harden přidal triple double za 21 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí.

Embiid původně kvůli zranění neměl hrát, ale zápasu dominoval. "Pokud získám cenu MVP sezony, tak to bude dobře, pokud ne, tak pak nevím, co mám ještě víc udělat," prohlásil Embiid.

Los Angeles Lakers naopak prohráli pošesté za sebou. Bez LeBrona Jamese nestačili na Denver 118:129 a na jedenáctém místě Západní konference ztrácejí už dvě výhry na desáté San Antonio. To zdolalo 113:92 Portland. Lakers do konce základní části zbývají už jen čtyři zápasy.

Denver se výhrou posunul na pátou příčku a v boji o přímý postup do play-off udržel náskok dvou vítězství na sedmou Minnesotu, která zdolala Houston 139:132. Velkou zásluhu na výhře Denveru měl Nikola Jokič, který si připsal 38 bodů a 18 doskoků.

Výsledky nedělních zápasů NBA:

Boston - Washington 144:102 (za hosty Satoranský 7 bodů, 7 asistencí, 1 doskok), Cleveland - Philadelphia 108:112, Houston - Minnesota 132:139, Indiana - Detroit 117:121, LA Clippers - New Orleans 119:100, LA Lakers - Denver 118:129, Milwaukee - Dallas 112:118, Oklahoma City - Phoenix 117:96 (za domácí Krejčí 11 bodů, 8 asistencí, 6 doskoků), Orlando - New York 88:118, Sacramento - Golden State 90:109, San Antonio - Portland 113:92, Toronto - Miami 109:114.