HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Krejčí odehrál 43 minut, ale stejně jako Satoranský kousal porážku. Phoenix dál vládne

V předposledních zápasech v sezoně nastoupili oba Češi v NBA v základních sestavách, prosadili se do statistik, ale shodně zažili porážku. Tomáš Satoranský doma s Washingtonem podlehl New Yorku 92:114 a za 20 minut na palubovce zaznamenal osm asistencí, čtyři body a dva doskoky. Oklahoma s Vítem Krejčím nezaskočila v Los Angeles favorizované Lakers (101:120). Český reprezentant si připsal za 43 minut devět doskočených míčů, šest bodů a dvě finální přihrávky.

Tomáš Satoranský z Washingtonu (vlevo) v utkání s New Yorkem
zdroj: REUTERS

Wizards úvodní čtvrtinu v posledním domácím duelu v sezoně vyhráli 31:23, Knicks ale následující dvě ovládli 71:41 a bylo po utkání. Washington proměnil pouze devět z 28 trojek, ztratil 22 míčů, z toho Satoranský tři, a v útoku doskočil jen dvakrát, zatímco hosté desetkrát. Knicks nasbírali 27 asistencí a proměnili 16 trojek.

"V posledních utkáních máme problémy ubránit perimetr. Přijde mi, jako bychom ke střelcům nechtěli přistupovat," řekl zklamaný trenér Wizards Wes Unseld. Nejlepším střelcem zápasu byl Obi Toppin s 35 body, Wizards táhl s 21 body japonský křídelní hráč Rui Hačimura.

Thunder na palubovce Lakers vyslali do zápasu pouze šest hráčů, a tak Krejčí odehrál přes 43 minut, dosud nejvíc v zámořské kariéře. Domácí vyhráli přesto, že jim chyběli LeBron James, Anthony Davis, Carmelo Anthony i Russell Westbrook.

Krejčí na pozici číslo dvě zaznamenal osm obranných doskoků a jeden útočný, stihl také po jednom zisku nebo bloku. Opět se mu nicméně nedařilo střelecky: ze tří trojek neproměnil ani jednu a celkem trefil pouze dvě střely ze sedmi. Lídrem Thunder byl s 27 body a 16 doskoky Jaylen Hoard, v dresu Lakers se nejvíce dařilo s 21 body Stanleymu Johnsonovi.

Nejlepší celek ligy Phoenix si opět vylepšil klubové maximum. Proti domácímu Utahu prohrával až o 17 bodů, ale po triumfu 111:105 si připsal 64. vítězství v tomto ročníku. Klíčová byla poslední čtvrtina zápasu, v níž Jazz netrefili koš sedm minut a Suns je přehráli jasně 36:13.

Střelecky zářil především autor 33 bodů Devin Booker, sekundoval mu Deandre Ayton s 19 body a 10 doskoky. Utah, který prohrál už šestnáctý duel, v němž vedl dvouciferným rozdílem, táhl chorvatský střelec Bojan Bogdanovič s 21 body.

Na sedmou příčku Ve Východní konferenci, která může být klíčová v předkole play-off, se po výhře 118:107 proti Clevelandu vyšplhal Brooklyn. K úspěchu Nets přispěl Kevin Durant 36 body, v dresu Cavaliers dal 31 bodů Darius Garland. "Dostali jsme úder a odpověděli jsme. To se mi líbilo," uvedl Durant, jehož celek poslední část ovládl 35:19.

Poprvé od roku 2011 si domácí prostředí pro první kolo vyřazovací fáze pojistil Dallas, který porazil Portland 128:78. Spolehnout se mohl na Luku Dončiče, autora 39 bodů, 11 doskoků a sedmi asistencí. Triumfem 113:109 nad Atlantou si první příčku ve Východní konferenci pojistilo Miami.

NBA:

Brooklyn - Cleveland 118:107
Chicago - Charlotte 117:133
Dallas - Portland 128:78
Detroit - Milwaukee 101:131
LA Lakers - Oklahoma City 120:101 (za hosty Krejčí 6 bodů, 9 doskoků, 2 asistence)
Miami - Atlanta 113:109
Toronto - Houston 117:115
Utah - Phoenix 105:111
Washington - New York 92:114 (za domácí Satoranský 4 body, 2 doskoky, 8 asistencí).