Následuje
Brněnská laťka 2020

Královo Pole je ve finále po 24 letech, USK chce alespoň potrápit

Basketbalistky USK Praha mají na dosah osmý ligový titul v řadě, dvanáctý celkově. V cestě už jim stojí jediný soupeř KP Brno, který je naopak ve finále ŽBL poprvé od sezony 1993/94 a na premiérový titul stále čeká. Cokoli jiného než triumf USK v poměru 3:0 by bylo překvapení, ale Brňanky věří, že dokážou favorita potrápit.

Basketbalistky USK Praha
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Pražanky jdou do finále se sérií 141 vítězných zápasů v ŽBL v řadě trvající od dubna 2013, když navíc KP Brno v základní části dvakrát jasně přehrály 98:64 a 87:66. Jejich zahraniční hráčky pak mají motivaci sérii co nejrychleji ukončit, protože brzy nastupují do zámořské WNBA.

Pro USK bylo nejtěžší udržet se před finále v rytmu, jelikož poslední zápas sehrály před dvěma týdny. Hráčky tak mimo jiné o víkendu vyrazily naživo sledovat Final Four Evropské ligy v Šoproni. Předtím sehrály i přípravný zápas s juniory Sokola Pražského.

"Už před semifinále jsem měla trochu obavu, protože jsme měly dlouho volno a ztratily jsme zápasový rytmus. Ale holky byly na utkání dobře připravené a hrály s radostí. To by se mělo teď opakovat, protože po vypadnutí z Euroligy je motivace náš největší problém," řekla trenérka USK Natália Hejková.

Basketbalistky KP Brno vstupují do finálové série s cílem odehrát s favoritkami na titul důstojnou partii. "Nyní už nemáme co ztratit. Což je rozdíl oproti semifinálovým duelům s Nymburkem. Musíme ale odhodit respekt před našimi soupeřkami," uvedla pivotka Edita Šujanová.

Do finále se Brňanky probojovaly po čtyřiadvaceti letech. "Chceme odehrát v Praze i doma co nejlepší zápas a urvat nějaký skalp soupeřek. Finále bereme jako obrovskou výzvu, neboť si dobře uvědomujeme, jak kvalitní protivník s bohatými zkušenostmi a úspěchy z Evropské ligy nás čeká," poznamenal kouč Brňanek David Zdeněk.

"K úspěchu potřebujeme herní tvrdost, nemůžeme si dovolit uhnout ze žádného souboje. A také se musíme vyvarovat zbytečných ztrát míče," dodal Zdeněk, na kterého čeká v trenérské kariéře finálová premiéra.

Zajímavou příchuť budou mít finále pro Ilonu Burgrovou, která v minulých sezonách hrála za USK. Navíc oznámila, že po finálové sérii definitivně ukončí svou profesionální basketbalovou kariéru.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy