KP v brněnském derby potvrdilo formu. Sedmou výhru v řadě ale málem ztratilo

Brněnské derby vyznělo pro favorizované královopolské basketbalistky. KP Brno zvítězilo na palubovce Žabin 54:51 a po dohrávce 11. kola si upevnilo druhé místo v tabulce. Vicemistr sedmou výhru za sebou uhájil přes střelecký výpadek v poslední čtvrtině.

Utkání KP Brno - Žabiny Brno
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

V závěrečné části dal totiž jen čtyři body a v posledních sedmi minutách vůbec nedokázal skórovat. Ještě ve druhé čtvrtině přitom královopolský celek vedl o 19 bodů 31:12.

Hráčky Žabin se ale se střelbou potýkaly celý zápas, zejména časté pokusy o tříbodové koše vyzněly naprázdno. Z 20 takových hodů propadly síťkou pouhé tři. Petra Záplatová byla nicméně nejlepší střelkyní zápasu a Justina Matuzonytéová ji podpořila 11 body a 11 doskoky, ale na porážce se podepsalo i osm neproměněných šestek, z toho pět šlo na vrub litevské pivotky. Nejlepší střelkyní vítězek byla s 15 body Edita Šujanová.