KP Brno zvládlo přetahovanou s Dubrovníkem a na úvod EuroCupu slaví výhru

Basketbalistky KP Brno v sedmém ročníku v řadě vstoupily do EuroCupu. Proti Raguse Dubrovník zvítězily 71:68, přestože ve druhé půli už s mladým kádrem Chorvatek prohrávaly o šest bodů. Ve velmi vyrovnaném utkání byla nejproduktivnější hráčkou Králova Pole Tereza Zítková se 17 body.

Basketbalistky KP Brno zvládly drama s Dubrovníkem

Brňanky zvládly dramatické utkání, ve kterém ve třetí čtvrtině vedly už o devět bodů. Hostující celek ale skóre otočil a po třech minutách poslední čtvrtiny si vypracoval až šestibodový náskok.

Obrat ale poté předvedly i hráčky domácího Králova Pole. O výhře Brňanek definitivně rozhodla dvěma úspěšnými šestkami 14 sekund před koncem Anežka Kopecká.

Nejlepší střelkyní domácích byla se 17 body Zítková. Dubrovníku nepomohlo 19 bodů Romany Stojanovičové ani triple-double Ivy Todoričové za 16 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí.