Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BasketManie

Koš za bod a maximálně čtyři driblinky. Ligoví basketbalisté zkouší další dovednostní soutěž

Ligoví basketbalisté mají po nedávné střelecké soutěži, jejímž vítězem se stal opavský Luděk Jurečka, další možnost, jak si vynahradit domácí sezonu předčasně ukončenou kvůli pandemii koronaviru. Tentokrát se proti sobě postaví v turnaji ve hře jeden na jednoho o cílovou prémii 100 tisíc korun z celkové dotace 175 tisíc.

Je nám líto, video expirovalo.
Basketbalisté hrají jeden na jednoho o 100 tisíc korun

Soutěž s názvem Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge vypsalo vedení ligy pro 24 hráčů. První souboje se uskutečnily na pražské Folimance a v hale USK také 4. června akce vyvrcholí závěrečným play-off pro osm nejlepších.

Účastní se hráči z devíti týmů NBL a jsou rozděleni do dvou českých a dvou moravských divizí. Vedle Folimanky bude druhým dějištěm vždy v pondělí hala NH Ostrava. V základních kolech se bude v jednotlivých skupinách hrát systémem každý s každým o šest postupových míst do divizních finále a z nich vždy čtyři nejlepší si zajistí play-off.

Hrát se bude po dalším uvolnění opatření bez roušek a podle speciálních pravidel, například s maximálně čtyřmi driblinky na útok.

"Tohle bude nová motivace a pořádný pohyb s kontaktem, který každému chybí. Takže se těším a hodnotím tenhle nápad pozitivně. Zároveň ale nevím, co přesně mám čekat," uvedl Ladislav Pecka z Ústí nad Labem, který je považován za jednoho z favoritů.

Dalšími by mohli být například Šimon Puršl ze Svitav, Tomáš Vyoral z Pardubic nebo děčínský Ondřej Šiška, jenž může využít zkušenosti z basketbalu 3x3.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy