Sokolský zpravodaj

Konec nadějí na play-off. Wizards se Satoranským podlehli Utahu a postupové šance se rozplynuly

Basketbalisté Washingtonu si play-off NBA nezahrají. Po páteční porážce na palubovce Utahu 124:128 ztratili pět zápasů před koncem základní části i teoretickou naději na postup. Tomáš Satoranský odehrál v dresu hostů přes 25 minut, během kterých zaznamenal sedm bodů, dva doskoky a devět asistencí, nejvíc z týmu.

Utkání Utah - Washington
zdroj: ČTK/AP/Rick Bowmer

Washington sice vedl pouze v úvodní části, ale soupeře nenechal odskočit na více než 15 bodů, a tak se rozhodovalo až v koncovce. Deset sekund před čtvrtou sirénou to bylo po trojce Jabariho Parkera 124:126. Stejný hráč poslal na čáru trestného hodu Donovana Mitchella, nejlepšího střelce domácích s 35 body, který obě šestky dal.

V samotném závěru Rudy Gobert zblokoval Jordanu McRaeovi trojkový pokus. Po útočném doskoku zůstali Wizards u míče, ale ani Bobby Portis svou sedmou trojku v utkání netrefil a zůstal na 28 bodech a 13 doskocích. Hosté si připsali na 48 košů 32 asistencí, jenže jim nešly trestné hody.

Zatímco Washington jich dal 13 z 22, Utah se opíral o stoprocentní úspěšnost 18 z 18. "Ano, šestek jsme minuli opravdu hodně. Obzvlášť v poslední čtvrtině jsme jich nedali pět nebo šest," mrzelo kouče Wizards Scotta Brookse.

"Od pauzy pro Utkání hvězd nemáme problém v útoku. Jsme snad mezi pěti nejlepšími týmy, co se týče ofenzivních týmových čísel a skórování. Jenže bohužel nejsme schopni bránit a ve chvílích, kdy to potřebujete nejvíc, si pomoct zastavením útoku soupeře," řekl Bradley Beal, tradiční tahoun ofenzivy Wizards s 34 body.

Jazz se mohli opřít o výkon nejen Mitchella a oberta, autora 13 bodů a 17 doskoků. Joe Ingles se postaral o 18 bodů a 10 asistencí, Jea Crowder přidal 18 bodů a Ricky Rubio o jeden méně. Obhájci titulu z Golden State prohráli v Minnesotě 130:131 po prodloužení.

Vítězství zajistil domácím půl sekundy před koncem pivot Karl-Anthony Towns, který proměnil jeden ze dvou trestných hodů. Warriors vedl s 37 body Stephen Curry, který dal 11 trojek.

Boston si v tabulce Východní konference polepšil na čtvrté místo. V přímém souboji o něj zdolal Indianu 114:112 poté, co Kyrie Irving proměnil půl sekundy před sirénou nájezd ke koši a završil svou bilanci na 30 bodů. LeBron James dotáhl 27 body a devíti asistencemi Los Angeles Lakers k výhře nad Charlotte 129:115. Rajon Rondo se blýskl 17 asistencemi.

NBA:

Utah - Washington 128:124 (za hosty Satoranský 7 bodů, 2 doskoky, 9 asistencí), Atlanta - Portland 98:118, Boston - Indiana 114:112, LA Lakers - Charlotte 129:115, Minnesota - Golden State 131:130 po prodl., Oklahoma City - Denver 105:115.