Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Končím, řekl. Teď ale kapitána basketbalové reprezentace Pumprlu láká odložená olympiáda i ME

Nikdy neříkej nikdy. Stará pravda, o níž se přesvědčil i bývalý kapitán basketbalové reprezentace Pavel Pumprla. Ten oznámil konec v reprezentaci loni po senzačním šestém místě na mistrovství světa v Číně, ale nyní naznačil, že by se přece jen mohl do národního týmu vrátit. Rozloučit s ním by se pak mohl až na mistrovství Evropy v Česku, které bylo kvůli pandemii koronaviru o rok posunuto na září 2022.

Pavel Pumprla
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Třiatřicetiletý Pumprla chtěl v Nymburce definitivně ukončit hráčskou kariéru po této sezoně. Tu ale narušilo šíření nemoci COVID-19. Česká liga byla zatím bez vyhlášení konečného pořadí ukončena a Liga mistrů, jejíž základní část Nymburk vyhrál, by se mohla dohrát na podzim.

Kvůli pandemii navíc byla o rok odložena olympiáda a stejný osud potkal i kvalifikaci, v níž by si Češi rádi místo na hrách v Tokiu zajistili. O účast na olympiádě měl výběr trenéra Ronena Ginzburga původně bojovat letos v létě, ale turnaj v kanadské Victorii byl stejně jako hry přesunut na příští rok.

"Když se objevila varianta, že se zruší kvalifikace a reprezentace postoupí přímo na olympiádu, tak jsem si říkal: tohle jsem si nezasloužil," řekl v rozhovoru pro klubovou televizi Pumprla. "A když jsem si teď volal s trenérem Ginzburgem, tak jsem mu říkal: Víš, co mě nejvíce štve. Že jsem skončil v repre, abych měl volné léto s rodinou. A teď ho mají všichni," přidal.

Je nám líto, video expirovalo.
Pumprla: Byl to ideální zápas na zakončení mé reprezentační kariéry

"Původně byl plán, že mě teď čeká poslední sezona, ale není to nikde vepsané do kamene a uvidíme, co bude. Když by mi to dávalo smysl, tak bych se rád loučil na domácím mistrovství Evropy, teď ho o rok posunuli, tak uvidíme. Teď nedokážu odhadnout, jak budu za dva roky vypadat na hřišti. Nechávám to otevřené," prohlásil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy