Kolín zvládl v nadstavbě drama s USK lépe, radoval se po prodloužení

Basketbalisté Kolína zdolali ve 4. kole nadstavbové části USK Praha 91:85 po prodloužení a svému nejbližšímu soupeři v boji o postup do play-off se na druhém místě o bod vzdálili. Kolín má nyní jen o bod méně než vedoucí Ústí nad Labem, které prohrálo v Brně 67:78. USK je o další bod třetí. Čtvrtá Ostrava, která porazila Jindřichův Hradec 100:84, po čtvrté výhře za sebou ztrácí na druhé postupové místo už jen dva body.

Trenérovi Kolína Pavlu Benešovi se ulevilo, že jeho svěřenci důležitý zápas s přímým konkurentem na jedno ze dvou postupových míst zvládli. V posledních dnech se totiž tým potýkal s velkou marodkou a za sebou měl i pondělní dohrávku v Jindřichově Hradci.

"I když jsme dnes byli 25 minut výrazně lepším družstvem, tak nakonec se dá říci, že vyhrálo šťastnější družstvo," uznal poté, co Kolínu nevyšel druhý poločas. "Druhým faktorem bylo to, že z 35 obranných doskoků jsme získali pouhých osm bodů z rychlých protiútoků. Je vidět, že hráčům došly síly, jak po té nemoci, tak po pondělním utkání," dodal.

Druhý poločas nezvládlo ani Ústí nad Labem, které šlo v Brně do šaten s vedením 43:35. Postupně ale hosté o náskok přišli a v polovině poslední čtvrtiny už prohrávali o deset bodů. Dvě minuty před koncem sice ještě dokázali duel zdramatizovat a snížili na rozdíl tří bodů, Brno ale duel uzavřelo šňůrou 8:0.