SLUNETA Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice

Kolín dal 16 trojek, ale podlehl USK v prodloužení

Praha - Ani 16 tříbodových košů nepomohlo basketbalistům Kolína k úspěchu v utkání s USK Praha v devátém ligové kole. Středočeši prohráli na Folimance 90:93 po prodloužení a klesli v tabulce na poslední příčku místo Brna, které zvítězilo nad Jindřichovým Hradcem 82:67.

Sestřih utkání Ostrava - Pardubice

Kolín dal za poločas osm trojek a měl při jejich střelbě poloviční úspěšnost. I díky tomu vedl o sedm bodů, ale domácím se povedlo otočit. V závěru sahal Kolín po třetí výhře v sezoně, Cvek ale devět sekund před sirénou vyrovnal na 83:83.

Hned sedm trojek hostů vstřelil rozehrávač Lewis a byl s 28 body nejlepším střelcem zápasu. Z vítězství se ale radovali domácí vedení Votroubkem, který dal 18 bodů a doskočil 21 míčů.

Šanci vystřídat na třetím místě Prostějov nevyužili hráči Pardubic, kteří podlehli v Ostravě 84:98. Domácí zvítězili i zásluhou 25 proměněných trestných hodů. Za hosty se výrazněji střelecky prosadili jen Muirhead a Čarnecký, nikdo další nedal ani deset bodů.

Jindřichův Hradec šel do poslední čtvrtiny zápasu v Brně s náskokem šesti bodů, ale závěrečnou část prohrál jednoznačně 8:29. Nepomohlo mu ani 26 bodů nejlepšího střelce utkání Traceyho.

Ústí po takřka deseti let porazilo Děčín

Hráči Ústí nad Labem se po devíti letech dočkali vítězství nad severočeským rivalem z Děčína. Domácí Sluneta vyhrála dohrávku 9. ligového kola přesvědčivě 81:64 a stala se po Opavě teprve druhým týmem, který dokázal aktuálně druhé mužstvo tabulky porazit.

Děčínu v NBL skončila série tří vítězství, ve vzájemných zápasech s Ústím trvala jeho neporazitelnost plných 17 zápasů včetně dvou pohárových. Domácí opanovali tři čtvrtiny duelu a vedli až o 27 bodů, teprve v posledním hracím období Děčín výsledek mírně zkorigoval. Domácí předčili soupeře zejména ve střelbě z dálky, dali deset trojek, z toho polovinu jejich nejlepší střelec Kwamain Mitchell s 31 body a osmi doskoky.

Výsledky 9. kola:

Ostrava - Pardubice 98:84 (25:18, 48:39, 75:58)

Nejvíce bodů: Willman 20, Folker 19, Alič 13, Jurečka a Ruach po 11, Zbránek 10 - Muirhead 19, Čarnecký 12, Pospíšil 9. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Remenec. Trestné hody: 33/25 - 16/11. Fauly: 18:27. Trojky: 7:5.

USK Praha - Kolín 93:90 po prodl. (18:22, 37:44, 61:67, 83:83)

Nejvíce bodů: Votroubek 18, Chán 17, Mareš 15, Cvek 14, Šotnar 12 - Lewis 28, Field a Machač po 15, Ličartovský 13. Rozhodčí: Kučera, Vondráček, Znamínko. Trestné hody: 16/11 - 21/16. Fauly: 21:20. Trojky: 6:16.

Svitavy - Opava 73:78 (20:13, 37:35, 56:54)

Nejvíce bodů: Jelínek 29, Kyles 20, Sedlák 12 - Sokolovský 25, Blažek 15, Dokoupil 11, Gniadek 10. Rozhodčí: Hošek, Baloun, Komprs. Trestné hody: 29/22 - 26/21. Fauly: 26:23. Trojky: 5:7.

Brno - Jindřichův Hradec 82:67 (18:13, 31:32, 53:59)

Nejvíce bodů: Šmíd 23, Cvetinovič 22, Marič 15, Zachrla 11 - Tracey 26, Vošlajer 11. Rozhodčí: Hruša, Kapl, Holubek. Trestné hody: 32/24 - 15/10. Fauly: 21:29. Trojky: 4:3.

Ústí nad Labem - Děčín 81:64 (23:17, 45:33, 78:41)

Nejvíce bodů: Mitchell 31, Lewis 17, Steffeck 12, Bejček 10 - Houška 11, Landa, Venta a Bartoň po 10. Rozhodčí: V. Lukeš, Kec, Jeřab. Fauly: 18:19. Trestné hody: 10/9 - 16/12. Trojky: 10:4.