Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Aktuálně

Klaus propaguje basketbal, objeví se v reklamním spotu

Praha – V Česku se na přelomu září a října uskuteční očekávané mistrovství světa basketbalistek. Od příštího týdne na něj prostřednictvím reklamního spotu začne lákat i Česká televize. V něm si vedle několika známých osobností zahrál i prezident Václav Klaus, o němž je známo, že se bez sportu neobejde. Vedle tenisu a lyžování, které provozuje dodnes, hrál dříve basketbal i za ligový Vyšehrad.

"Mistrovství světa v basketbalu žen bude po 43 letech u nás. Přijďte se podívat." Tak těmito slovy láká prezident Václav Klaus na očekávaný sportovní svátek. Vedle bývalého ligového hráče Orbisu a Vyšehradu se ve spotu ukáží i olympijská vítězka Martina Sáblíková, topmodelka Karolina Kurková, herec Ivan Trojan a kardiochirurg Jan Pirk.

Každá z osobností má s basketbalem něco společného. Rychlobruslařka Sáblíková hrála v dětství za TJ Žďas Ždár, Trojan byl dorostencem pražské Sparty a Kurková driblovala v dresu Lokomotivy Děčín. Pirk je velkým basketbalovým fanouškem.

Na nadcházející světový šampionát lákají všichni ve spotu slovy, které nějak souvisí s jejich běžnou profesí. Sáblíková proto tvrdí, že basketbalistky "z toho chtějí tentokrát vybruslit," Trojan přidá, že si holky "chtějí pořádně zahrát," a Pirk dodá: "Dají do hry celé své srdíčko." Všichni zúčastnění se natáčení zúčastnili bez nároku na honorář.

Radim Ochvat, mluvčí prezidenta:

"Pan prezident je velkým sportovním fanouškem, bývalým aktivním basketbalistou, a podpořil takto výjimečnou akci, která bude v České republice po více než 40 letech, zcela logicky a rád."

Klaus se už ve sportovně zaměřené reklamě jednou objevil. Stalo se tak na počátku roku 2002, kdy ještě jako předseda Poslanecké sněmovny a šéf
ODS figuroval na billboardu s lyžemi značky Völkl. Nad Klausovou fotografií byl umístěn nápis "Volte" a hned vedle značka firmy. I tehdy nedostal současný prezident za reklamu honorář.

Česká televize začne upoutávku vysílat od neděle 22. srpna, samotné mistrovství světa pak začne o měsíc později, přesně 23. září a potrvá do 3. října. Ještě před tím se na obrazovce veřejnoprávní televize objeví několik pořadů spojených s tématem basketbalu, jako je večer na téma Basketbalové vzpomínky nebo cyklus Pocta basketbalovým legendám.

Zdroj
ČT24

Hlavní zprávy