Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Francie

Karlovarský turnaj patřil českým basketbalistkám

Karlovy Vary - České basketbalistky vybojovaly jasné vítězství na turnaji v Karlových Varech, na němž všechny soupeřky porazily rozdílem třídy. V dnešním závěrečném utkání zdolaly Tunisko vysoko 115:37. Druhá skončila Lokomotiva Karlovy Vary, která porazila Rumunsko 71:54. Zahraniční týmy se neprosadily, třetí skončilo Rumunsko a na posledním místě Tunisko.

Střelecky si proti Tunisku vedla nejlépe Eva Vítečková, která dala 20 bodů. České basketbalistky na rozdíl od sobotního výpadku v první čtvrtině zápasu s Rumunskem hrály tentokrát koncentrovaně hned od úvodních minut. Hráčky Tuniska se nedokázaly příliš prosadit, chyběla jim nejen rychlost, ale hlavně přesnost. Po změně stran zcela odpadly a ve třetí čtvrtině zaznamenaly pouhé tři body. V českém týmu odpočívaly Elhotová, Zrůstová, Ferančíková a Kulichová.

"Soupeři byli sice slabší, ale vyzkoušeli jsme si hru ve velkém prostoru karlovarské arény," řekl po utkání asistent trenéra Martin Petrovický. "Kladem bylo, že dostaly prostor všechny hráčky. Mohli jsme si vyzkoušet různé herní styly od nátlakové hry až po zónovou obranu," dodal Petrovický.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy