Svět motorů

Jonesová z USK vytvořila nový ligový rekord, Slovance nasázela 50 bodů

Američanka Brionna Jonesová se postarala o nový střelecký rekord ligy basketbalistek. K vítězství suveréna domácí soutěže USK Praha na hřišti Slovanky 121:32 přispěla 50 body. O čtyři body překonala dosavadní ligové maximum Jany Stejskalové, která ho vytvořila v březnu 2005 v dresu Trutnova.

Brionna Jonesová v dresu USK
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

Letošní finalistka zámořské ligy WNBA Jonesová přišla do týmu USK v polovině října jako náhrada za zraněnou Isabelle Harrisonovou. Hned při svém debutu v dresu českých mistryň se blýskla 40 body proti Trutnovu a nyní nastřílela rovnou padesátku.

Třiadvacetileté pivotce k tomu stačilo 32 minut na hřišti, když proměnila 20 z 30 pokusů za dva body a 10 z 12 trestných hodů. Navíc si připsala 12 doskoků.

Dosavadní rekordmanka Stejskalová před 14 lety nezabránila porážce Trutnova s Karlovými Vary v úvodním čtvrtfinálovém utkání, které její tým prohrál 99:101 po druhém prodloužení. Stejskalová nasbírala 46 bodů za 48 minut hry.