Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Ještě vyhrát v Belgii, říká Karolína Elhotová. Stíhá dávat koše i hlídat sestře syna

Sestry Elhotovy táhnou basketbalovou reprezentaci, která postoupila na mistrovství Evropy v příštím roce. Vedle kapitánky Kateřiny Elhotové vyrostla v oporu týmu i její mladší sestra Karolína. V pěti z posledních osmi zápasech byla nejlepší střelkyní českého výběru i v sobotu 20 body řídila výhru ve Švýcarsku 88:53, která už definitivně znamená postup na mistrovství Evropy.

Karolína Elhotová
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Karolína Elhotová ve Švýcarsku vyrovnala své reprezentační maximum z letního přípravného duelu s Maďarskem. V průměru na minuty už má dokonce lepší statistiky než její zkušenější sestra.  

"Švýcarky nebrání dobře. Nemají v tom systém a nejsou tak rychlé jako my. Nebylo tak těžké dát dvacet bodů," řekla křídelní hráčka ZVVZ USK Praha, která k výhře přispěla i čtyřmi doskoky, čtyřmi asistencemi a čtyřmi zisky.  

"Byly jsme pokorné. Dávaly jsme si záležet na tom, abychom se dobře připravily a měly dobře zmáklé naše systémy. Bylo to jen o tom, jak dobře k tomu přistoupíme," vysvětlovala střelkyně zápasu. "Ze začátku nás překvapilo, že nám dávaly trojky z otevřených pozic, kde jsme nebyly. Pak už jsme to zvládaly dobírat a myslím, že jsme se toho zhostily dobře," hodnotila Elhotová utkání.  

Je nám líto, video expirovalo.
Basketbalistky postoupily na ME

Češky si jako první vybojovaly postup na mistrovství Evropy v Srbsku a Lotyšsku. Později se k nim přidaly Rusko, Turecko, Slovinsko a Španělsko. Nijak zvlášť ale tým neslavil, neboť ve středu ho čeká ještě závěrečný zápas kvalifikace v Belgii.  

"Měly jsme obrovskou radost. Postup je super. Ale byla jsem ráda, že můžu jít spát. Byly jsme se ségrou unavené. Myslím, že holky si to trochu oslavily, ale tak mírně," uvedla sestra kapitánky týmu.  

Vedle povinností hráčky totiž plní i roli tety a pomáhá Kateřině s hlídáním jejího dvouletého syna Daniela. "Zvládáme to dobře. Dáňa je skvělé dítě a je to takový náš maskot. Je to zpestření po tréninku a zápase," řekla.  

Teď se svěřenkyně trenéra Štefana Svitka přesouvají do Belgie, kde chtějí kvalifikaci úspěšně zakončit a uhájit první místo ve skupině. K tomu jim stačí i prohra o čtyři body.  

"Motivace je velká, protože je to obrovsky silný soupeř. Zachovat si svou tvář bude super. Určitě chceme vyhrát. Není to tak, že jsme postoupily a teď to vzdáme. Jdeme do toho naplno stejně jako proti Švýcarsku. Chceme skončit první. Pro každého by byl velký zážitek znovu porazit Belgii," dodala Karolína Elhotová.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy