Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Jen čtyři zápasy a konec. Peterka vymění Würzburg za angažmá v Turecku

Jen čtyři bundesligové zápasy stihl a už mění angažmá. Basketbalový reprezentant Martin Peterka opouští německý Würzburg, s kterým se domluvil na ukončení smlouvy, a má namířeno do Turecka do týmu Merkezefendi.

Martin Peterka
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Peterka přišel do Würzburgu po dvou letech strávených v Braunschweigu. Na angažmá se dohodl během zářijového mistrovství Evropy. V týmu však nedostával tolik příležitostí. V posledních dvou zápasech chyběl v sestavě úplně, protože se nevešel do kvóty cizinců.

Nyní se vedení Würzburgu rozhodlo přivést ještě chilsko-amerického pivota Nica Carvacha jako náhradu za dlouhodobě zraněného Philippa Hartwiche.

"Měli bychom příliš mnoho zahraničních hráčů, proto jsme se rozhodli umožnit Martinu Peterkovi přestup, jelikož nebyl se svou rolí spokojen," uvedl manažer Würzburgu Krešimir Lončar.

Bývalá opora Nymburka Peterka měl ve čtyřech ligových utkáních průměry pět bodů a 3,5 doskoku.

Český pivot pomůže jedenáctému týmu turecké ligové tabulky zaplnit mezeru po zranění polského reprezentanta Tomase Giela, který si zlomil ruku a bude dva měsíce mimo hru. Poprvé by se mohl v dresu Merkezefendi představit v sobotním utkání proti Besiktasi Istanbul.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články