Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Jdu se porvat o svou šanci, říká Krejčí. V Minnesotě má smlouvu jen na kemp

Ještě není rozhodnuto, zda pátý český basketbalista v NBA zůstane ve slavné soutěži i příští sezonu. Vít Krejčí o to bude bojovat v přípravném kempu Minnesoty. Timberwolves s třiadvacetiletým rozehrávačem či křídelníkem podepsali ve čtvrtek smlouvu, jejíž podrobnosti nezveřejnili. Podle zámořských médií jde jen o kontrakt na tréninkový kemp. Krejčí v rozhovoru pro livesport.cz uvedl, že udělal v přípravě maximum a doufá, že si místo v Minnesotě vybojuje.

Vít Krejčí
zdroj: USA TODAY Sports autor: Kyle Ross

"Plán je takový, že tam budu na tréninkový kemp. Zase se letí 7. října do Abú Dhabí na (přípravné) zápasy. Minnesota tam letí taky. Jsem vždycky v týmu, který tam jede, to mi vůbec nevadí. Netěším se na let, ale bude to super. Já si myslím, že po tom turnaji se rozhodne, co bude do budoucnosti. Je samozřejmě víc možností. Právě o to se budu prát, jaký kontrakt dostanu," řekl Krejčí v rozhovoru pro livesport.cz.

Na žádost ČTK agentura PPGSport/Octagon Basketball, která Krejčího zastupuje, vyjádření agenta Phillipa Paruna či samotného hráče od podpisu smlouvy neposkytla. Krejčí se uchází o angažmá v NBA poté, co se v druhé polovině srpna vzdala jeho služeb Atlanta, kam přišel loni. Měl totiž s Hawks na nadcházejí ročník negarantovanou smlouvu na 1,8 milionu dolarů (39 milionů korun).

Po draftu v roce 2020, na kterém si ho vybral Washington a okamžitě ho vyměnil do Oklahomy, vstoupil Krejčí do NBA v ročníku 2021/22. Předtím dlouho léčil vážné zranění kolena, které utrpěl v září 2020 v dresu španělské Zaragozy.

Těším se, jsem připravený

Teď si chce vybojovat třetí sezonu v NBA. "Těším se extrémně. Bude to další příležitost. Já jsem připravený se o to porvat. Teď ten další měsíc bude velký boj, ale já jsem teď týden trénoval na Královce a měl jsem za pět dní jedenáct basketbalových tréninků a pět posiloven, takže se teď cítím ve skvělé formě. Udělal jsem pro to maximum," podotkl Krejčí.

Zaměřil se na střelbu z dálky. "V dnešní době, když neumíte střílet trojky, tak si nezahrajete nikde. Co jsem změnil od tréninků v sezoně, tak jsem se tohle léto hodně soustředil střílet trojky pod nějakou unaveností. Ta střela se mění v první minutě tréninku a zápasu a pak ve čtvrté čtvrtině. V sezoně jsem střílel hlavně pokusy a třeba 500 denně, teď 200 až 300, ale vždycky po nějakém běhu a kondici," popsal finální přípravu.

"Měl jsem tady trenéra z Argentiny Mariana Sancheze. Kluk, co trénoval s Ginobilim. A trénuje kluky z Argentiny jako Campazza. Taky jsem se připravoval s (kondičním trenérem) Michalem Miřejovským z reprezentace. Fakt dobře jsem týden trénoval, ten měsíc teď bude zásadní," prohlásil Krejčí.

Ve správné pozici a situaci

Je mu jasné, že aby se prosadil v NBA, potřebuje využít příležitost, pokud přijde. "Půlka úspěchu v NBA je najít tu správnou situaci. Každý, kdo se dostane do NBA, ať hraje 40 minut, nebo tři vteřiny na zápas, tak je neskutečně talentovaný. Nedostal se tam jen tak, zasloužil si to. Půlka úspěchu je o tom být postavený do té správné pozice, najít tu správnou situaci. Věřím, že Minnesota může být pro mě jedna z nich," uvedl.

Krejčí věří, že udělal maximum z toho, co udělat mohl. "Něco, čím se snažím řídit, je: Kontroluj to, co můžeš ovlivnit. V NBA je spousta věcí, co se nedají ovlivnit, ale to, co můžu, je to, jak na sobě pracuji a kolik času tomu dávám. A to je pro mě teď nejdůležitější. Věřím, že jsem měl dobré léto, snažil jsem se makat a co nejlíp připravit. Udělal jsem pro to všechno a teď jedu do Ameriky ukázat, že do téhle nejlepší ligy světa patřím," konstatoval Krejčí.

O hráčích z Minnesoty má za své působení v NBA dobré povědomí. "Týmy se v NBA moc nemění, takže i po těch dvou letech už většinu hráčů znám a vím, jací jsou tam basketbalisté. Je to velmi zajímavě poskládaný tým. Mají tam Rudyho Goberta, Anthonyho Townse a samozřejmě Anthonyho Edwardse. Je to velmi talentovaný tým a já věřím, že jim dokážu pomoct postoupit co nejdál," dodal Krejčí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články