BBV po 25 letech

James zase řádil: Clevelandu nasázel 25 bodů za první čtvrtinu

New York - Basketbalisté Miami zvítězili v Clevelandu 100:96 i díky 43 bodům LeBrona Jamese, jenž v úterním utkání NBA proti svému někdejšímu týmu nastřílel 25 bodů během prvních dvanácti minut.

Nezastavitelný LeBron James
zdroj: ČTK/AP

Cavaliers favorita trápili téměř až do konce zápasu. Ještě necelé čtyři minuty před závěrečným klaksonem byl stav vyrovnaný 88:88, ale poté se obhájci titulu utrhli pěti body Chrise Boshe. Miami porazilo Cleveland už potřetí v sezoně a neprohrálo s ním od března 2011.

James v první čtvrtině proměnil deset z 11 pokusů z pole včetně pěti trojek. Celý tým Cavaliers v úvodní části nastřílel také 25 bodů. "Dělal si na hřišti, co se mu zachtělo. Trefil několik hodně těžkých střel," komentoval domácí Dion Waiters Jamesův výkon. Chris Bosh přidal 21 bodů, třetí velká hvězda Miami Dwyane Wade do utkání nenastoupil. Cleveland vedl s 22 body Jarett Jack. (VIDEO)

Důležité vítězství si připsala Atlanta, která porazila Toronto 118:113 po prodloužení. Hawks na přelomu února a března prohráli čtrnáct z 16 utkání, ale od té doby zvítězili pětkrát v řadě. Na osmém místě Východní konference drží náskok čtyři a půl zápasu před devátými New York Knicks.

K výhře Atlantu dovedli Jeff Teague, jenž si 34 body vyrovnal osobní rekord, a Paull Millsap, který si připsal první triple double v kariéře za 19 bodů, 13 doskoků a 10 asistencí. Torontu nestačilo 29 bodů a 10 doskoků DeMara DeRozana. (VIDEO)

Radost z prvního triple double v kariéře poznal také Isaiah Thomas ze Sacramenta, které zdolalo Washington 117:111 po prodloužení. Thomas k 24 bodům přidal 11 doskoků a 10 asistencí. Na 24 bodů se dostali i Rudy Gay a DeMarcus Cousins. Za Washington po 19 bodech nastříleli Marcin Gortat a Bradley Beal. O bod méně zaznamenal veterán Drew Gooden. (VIDEO)

Prodlužovalo se i v Portlandu, kde místní Trail Blazers přehráli Milwaukee 120:115. Hned čtyři hráči domácích se dostali na 20 a více bodů. Wesley Matthews nastřílel 26, Maurice Williams 23, Nicolas Batum 21 a Damian Lillard 20 bodů, přestože proměnil jedinou trojku z 11 pokusů. Bucks vedl Brandon Knight s 24 body. (VIDEO)

Výsledky NBA

Atlanta - Toronto 118:113 po prodl., Cleveland - Miami 96:100, Golden State - Orlando 103:89, Portland - Milwaukee 120:115 po prodl., Sacramento - Washington 117:111 po prodl.