Irvingův návrat Brooklyn výhrou neoslavil, Atlanta přehrála Detroit

Brooklyn v prvním utkání s kompletní trojicí hvězd Kevin Durant, Kyrie Irving a James Harden na vítězství nedosáhl. Durant sice zaznamenal 38 bodů, 12 doskoků a osm asistencí, navrátilec Irving přidal 37 bodů a Harden triple double za 21 bodů, deset doskoků a 12 asistencí, Nets i přesto po druhém prodloužení prohráli 135:147 v Clevelandu.

Kevin Durant v dresu Brooklynu
zdroj: AP autor: Kathy Willens

Heroickým výkonem zastínil brooklynskou velkou trojku Colin Sexton, jenž za 38 minut stihl 42 bodů, když proměnil 16 střel z 29 včetně pěti trojek. "Zahrál neuvěřitelně, bylo to fantastické představení," nešetřil chválou Sextonův spoluhráč Cedi Osman, jenž dal 25 bodů. Cavaliers v duelu protočili pouze osm hráčů.

Právě Sexton byl hrdinou první nastavené pětiminutovky, v níž proměnil trojku 1,2 sekundy před koncem a vyrovnal na 127:127. Ve druhém prodloužení pak zaznamenal 15 bodů včetně dvou trojek a připravil Nets první porážku po sérii čtyř vítězství.

Irving odehrál první zápas od 5. ledna, kdy se od týmu odpojil z osobních důvodů. Proti svému bývalému klubu si připsal kariérní maximum přes 48 minut na hřišti. "Máme před sebou spoustu skvělých zápasů, těším se na to, co přijde. Dnešní duel jsem si taky užil," prohlásil po utkání.

Dallas zvítězil na hřišti Indiany 124:112. Kristaps Porzingis nasbíral 27 bodů a 13 doskoků, třicátý triple double si za 13 bodů, 12 doskoků i asistencí připsal Luka Dončič. Před 22. narozeninami je tak rekordmanem – překonal 29 triple doublů LeBrona Jamese, Earvina "Magica" Johnsona i Oscara Robertsona.

Velké představení viděla Atlanta, kde domácí přehráli 123:115 Detroit. Hvězdami zápasu byli Trae Young s 38 body a 10 přihrávkami a také pivot Clint Capela, jenž nastřádal 27 bodů, 26 doskoků a pět bloků. Za Pistons se nejvíce prosadil s 32 body a šesti doskoky Jerami Grant.

V tradiční bitvě mezi Philadelphií a Bostonem se radovali domácí Sixers z výhry 117:109. Opírali se především o Joela Embiida, jenž měl na kontě 42 bodů, včetně 17 úspěšných šestek z 21 pokusů, a 10 doskoků. Bostonu nestačilo 26 bodů Jaylena Browna, 25 bodů Marcuse Smarta a 23 bodů pivota Daniela Theise.

Drama se odehrálo v Minnesotě, kde domácí podlehli 96:97 po těžké trojce Colea Anthonyho z protiútoku v poslední sekundě. Nejlepším střelcem vítězů byl s 28 body Nikola Vučevič. Timberwolves, kteří prohráli 10 z posledních 11 utkání, nestačilo 19 bodů D'Angela Russella.

Golden State dovedl k výhře 121:99 nad San Antoniem hvězdný Stephen Curry, jenž zaznamenal 26 bodů, 11 doskoků a sedm přihrávek. Ještě víc se činil Kawhi Leonard, který k triumfu Clippers 115:96 nad Sacramentem přispěl 32 body. Paul George přidal 19 bodů, 12 asistencí a sedm doskoků.

Výsledky:

Atlanta - Detroit 123:115 po prodl., Cleveland - Brooklyn 147:135 po prodl., Golden State - San Antonio 121:99, Houston - Phoenix 103:109, Indiana - Dallas 112:124, LA Clippers - Sacramento 115:96, Minnesota - Orlando 96:97, Philadelphia - Boston 117:109, Toronto - Miami 102:111. Utkání Charlotte - Washington, Portland - Memphis byla odložena.