Následuje
SP Německo

Irving režíroval výhru basketbalistů Bostonu nad Knicks

Čtvrtou výhru za sebou mají na svém kontě v NBA basketbalisté Bostonu. Tentokrát porazili 128:100 New York Knicks. První výhry po třech nepovedených zápasech se dočkal Portland, který si s posledním celkem Západní konference Phoenixem poradil jednoznačně 108:86.

Kyrie Irving
zdroj: ČTK/AP autor: Michael Dwyer

Na vítězství Boston Celtics nad Knicks se 22 body a osmi asistencemi podílel Kyle Irving a popatnácté v sezoně se dostal přes hranici dvaceti bodů. Z domácího kádru se navíc dalších šest hráčů dostalo do dvouciferných čísel a jedním z nich byl i Jaylen Brown, který se vrátil po třízápasové pauze zaviněné zraněním zad a s 21 body zaznamenal svůj nejlepší výkon v ročníku.  

Portland se v duelu s Phoenixem mohl opřít o Damiana Lillarda, který sice nenastoupil do závěrečné čtvrtiny, přesto byl s 25 body nejlepším střelcem zápasu, a navíc přidal osm asistencí. Jen o bod méně si v nejlepším utkání dosavadní kariéry připsal Jake Layman a i díky němu Suns prohráli už sedmý zápas za sebou.  

Hráči Utahu sice už v první čtvrtině přišli po vyloučení o pivota Rudyho Goberta, přesto dokázali porazit Houston 118:91. Ziskem 24 bodů a deseti doskoky se na tom podílel Derrick Favors a Jazz vyhráli popáté z posledních sedmi zápasů. Rockets naopak po triumfu v základní části minulé sezony pokračují v matných výkonech a zaznamenali šestou prohru z posledních osmi utkání. V Západní konferenci mají horší bilanci jen San Antonio a Phoenix.

Výsledky NBA: Boston - New York 128:100, Portland - Phoenix 108:86, Utah - Houston 118:91.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy